Trwa ładowanie...

Za tydzień startuje nowy sezon Veturilo. "Uda się pobić zeszłoroczny rekord?"

Warszawiacy pokochali system rowerów miejskich.

Za tydzień startuje nowy sezon Veturilo. "Uda się pobić zeszłoroczny rekord?"
d13pg4d
d13pg4d

W nocy z 29 lutego na 1 marca firma Nextbike Polska, uruchomi już piąty sezon Warszawskiego Roweru Publicznego – Veturilo. Tym samym mieszkańcy, po blisko trzech miesiącach będą mogli ponownie korzystać z sieci wypożyczalni, obejmującej ponad 3 tysiące rowerów.

W 2015 roku warszawiacy, skorzystali z 204 stacji sięgając po jednoślady niemal 2 miliony razy. To absolutny rekord, jednak patrząc na systematyczny wzrost zainteresowania Veturilo niewykluczone, że w tym roku uda się go jeszcze poprawić. Jednocześnie, dwie podwarszawskie miejscowości zachęcone sukcesem stolicy uruchamiają własny system. W 2016 roku ruszają bowiem: Grodziski oraz Konstanciński Rower Miejski. Przerwa w funkcjonowaniu wypożyczalni została wykorzystana m.in. na konserwację rowerów oraz przygotowanie infrastruktury.

– Rowery na stacjach zaczną się pojawiać wcześniej, ale cały system zostanie uruchomiony jednocześnie, chwilę po północy 1 marca. Prosimy wszystkich naszych użytkowników o cierpliwość – prosi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Ostatnie dni przed startem to najlepszy moment, by sprawdzić stan swojego konta Veturilo i dokonać niezbędnego doładowania, jeśli jest taka potrzeba. Przypominamy, że konto jest aktywne, czyli umożliwia dokonywanie wypożyczeń, gdy znajduje się na nim minimum 10 zł. Zachęcamy również nowe osoby do rejestracji w systemie – można tego dokonać pod adresem www.veturilo.waw.pl . Cały proces rejestracji trwa zaledwie kilka minut – dodaje.

W nowym sezonie warszawiacy dostaną też do dyspozycji dziesięć tandemów oraz „Veturilko”, czyli sieć rowerów publicznych dla dzieci. Wprowadzone nowości cieszyły się również dużą popularnością. Rok 2015 był absolutnie rekordowy dla rowerów miejskich w Warszawie. Od marca do końca listopada odnotowano prawie 2 miliony wynajmów oraz ponad 82 tys. rejestracji nowych użytkowników. W sumie, w latach 2012-2015 Veturilo wypożyczano 6 069 514 razy, a liczba użytkowników sięgnęła 374 821. Warto podkreślić, że Warszawski Rower Publiczny jest jednym z największych i najpopularniejszych tego typu systemów w Europie.

d13pg4d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13pg4d