Trwa ładowanie...
d2x69q1

Zabił dziecko na pasach. Skandalicznie niski wyrok

Skazany był dobrze znany policji. Wielokrotnie jeździł samochodem bez dokumentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zabił dziecko na pasach. Skandalicznie niski wyrok
d2x69q1

26-letni Kamil G. skazany przez warszawski sąd na karę 4,5 roku bezwzględnego więzienia oraz dziesięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna w lipcu ubiegłego roku śmiertelnie potrącił 14-letnią Klaudię. Wyrok nie jest prawomocny. Proces zakończył się po jednej rozprawie.

14-letnia Klaudia zginęła 1 lipca 2016 r. na skrzyżowaniu ulic Targowej z Kijowską na warszawskiej Pradze. Na przejściu dla pieszych wjechała w nią sportowa honda. Kierujący samochodem Kamil G. był trzeźwy, ale według świadków jechał z nadmierną prędkością; w internecie pojawiły się m.in. nagrania pokazujące jego wcześniejszy rajd ulicami miasta. Biegły ocenił, że w chwili wypadku oskarżony jechał z prędkością pomiędzy 97 a 106 km/h; gdy zbliżał się do przejścia - według śledczych - zapaliło się żółte światło.

Według "Gazety Stołecznej", siła uderzenia była tak duża, że 14-latka upadła kilkanaście metrów dalej. Na miejscu omal nie doszło do samosądu. Kamila G. z pojazdu siłą wyciągnęli świadkowie. Obroniła go załoga pogotowia ratunkowego, która była na miejscu tragicznego zdarzenia.

d2x69q1

Jak podawały media, Kamilowi G. stawiano w przeszłości także zarzuty oszustw, wyłudzeń i składania fałszywych zeznań. TVN 24 informował też o tym, że 26-latkiem interesowało się Centralne Biuro Śledcze. Za kółkiem, bez uprawnień usiadł co najmniej trzy razy policja postawiła mu zarzuty w tej sprawie.

Źródło: (PAP/WawaLove.pl)

Przeczytaj też: Potężny wzrost zachorowań na grypę. Ponad 400 proc. przypadków więcej niż w 2016

Podziel się
d2x69q1

Podziel się opinią

Share

d2x69q1

d2x69q1