Trwa ładowanie...
Luiza Poreda
15-06-2013 19:18

Zagłosuj na najpiękniejszy List dla Ziemi

Głosowanie jeszcze tylko do niedzieli 16 czerwca!

Zagłosuj na najpiękniejszy List dla Ziemi
d2z32eh
d2z32eh

Konkurs na najpiękniejszy list to zwieńczenie akcji, która w całej Polsce trwa już od kilku miesięcy. W kwietniu dzieci w szkołach z ponad 350 gmin pisały listy dla Ziemi na specjalnym ekologicznym papierze. Każda placówka miała za zadanie wybrać najlepszą pracę i przesłać ją do fundacji ARKA. W sumie do organizatorów dotarło ok. 3 tysięcy listów. Jury po przejrzeniu prac wybrało 100, na które będzie można głosować za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook.

W Warszawie pisanie Listów dla Ziemi odbyło się m.in. podczas imprezy na pl. Zamkowym, jaka miała miejsce 15 kwietnia. *W 2013 roku tematyka listów dotyczy gospodarki odpadowej i recyklingu. Stolica znalazła się w gronie ponad 350 miast i gmin, które przystąpiły do akcji Listy dla Ziemi.*

Dziesięć najlepszych listów otrzyma nagrody m.in. tablety i aparaty fotograficzne ufundowane przez Lasy Państwowe. Dla pozostałych 90 osób przygotowano upominki: książki, albumy, gadżety.

Co zrobić, aby zagłosować? Należy polubić na Facebooku stronę akcji „Listy dla Ziemi” , następnie wejść na specjalną aplikację konkursową .

Akcja odbywa się pod patronatem Ministra Środowiska i Minister Edukacji Narodowej, zaś partnerem strategicznym są Lasy Państwowe. Wśród partnerów akcji znalazł się m.in. Urząd m.st. Warszawa oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania.

d2z32eh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z32eh