Trwa ładowanie...

Zagraj w filmie "Miasto 44" Jana Komasy

Castingi do filmu 9 i 10 marca w Warszawie

Zagraj w filmie "Miasto 44" Jana Komasy
d21fldb
d21fldb

Młodzi mieszkańcy Warszawy mają szansę wystąpić w filmie "Miasto'44”, który reżyseruje Jan Komasa, twórca filmu "Sala Samobójców". Produkcją filmu o Powstaniu Warszawskim zajmuje się Michał Kwieciński z AksonStudio (produkcja seriali "Czas Honoru", "Przepis na życie" oraz filmów "Wałęsa" i "Katyń"). Producenci i reżyser zaznaczają, że zarówno w rolach głównych jak i drugoplanowych pragną obsadzić aktorów do tej pory nie znanych szerszej publiczności.

Ekipa "Miasta'44” poszukuje osób w wieku od 14 do 25 lat, obdarzonych wrażliwością i umiejętnościami aktorskimi. Film będzie opowiadał historię ósemki młodych ludzi, za których losami podczas Powstania Warszawskiego podąża kamera. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w długi weekend majowy. Potrwają 60 dni.

"Miasto44" nie będzie filmem historycznym, dokumentem o przebiegu Powstania. Mimo, że rozgrywa się w walczącym Mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad - mówią twórcy filmu - "Miasto44" nie będzie argumentem w Powstańczej Dyskusji. Nasz film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje czy odsłaniać kulisy podjętych przed 70 laty decyzji. To zostawiamy historykom. "Miasto44" nie będzie pomnikiem. Nie chcemy składać hołdu. Opowiemy historie prawdziwych młodych ludzi. Niektórzy z nich zachowali się pięknie, inni załamali się i stchórzyli. Jedni marzyli o poświęceniu, inni o kochaniu się z dziewczyną. Nie szukamy spiżowych bohaterów. "Miasto44" nie będzie filmem o polityce. Będzie filmem o miłości, młodości i walce.

Finałowy casting odbędzie się w Warszawie 9 i 10 w XXXIII LO im. Mikołąja Kopernika od godziny 9:00. Należy przynieść ze sobą uzupłenione zgłoszenie castingowe . Wcześniej młodych aktorów szukano w Białymstoku, Suwałkach, Lublinie, Krakowie i Wrocławiu.

d21fldb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21fldb