Trwa ładowanie...

Zakaz handlu w niedzielę. Uliczna zbiórka podpisów

W obywatelskim projekcie ustawy ograniczającej handel w niedziele znalazły się liczne wyjątki.

Zakaz handlu w niedzielę. Uliczna zbiórka podpisów
d2x2n3r
d2x2n3r

W kilkunastu miastach zostanie we wtorek przeprowadzona uliczna zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę - zapowiada NSZZ „Solidarność”. Aby projektem zajął się Sejm, do końca sierpnia trzeba zebrać 100 tysięcy podpisów -informuje tvp info. Podpisy będą zbierane między innymi w centrach Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Olsztyna, Opola i Bydgoszczy.

Akcja zbierania podpisów pod projektem ustawy ograniczającej handel w niedziele trwa od czerwca. Oprócz „Solidarności” i innych związków zawodowych, zaangażowały się w nią organizacje społeczne i katolickie, stowarzyszenia oraz związki zrzeszające pracodawców z branży handlowej.

Liczne wyjątki

Jak wyjaśnił przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara, w obywatelskim projekcie ustawy ograniczającej handel w niedziele znalazły się liczne wyjątki. Czynne w tym dniu będą mogły być na przykład stacje benzynowe, piekarnie, sklepy na dworcach kolejowych i lotniskach, kioski z prasą.

Handlować będą mogły również małe, osiedlowe sklepy – pod warunkiem, że za ladą stanie ich właściciel. To właśnie drobni sklepikarze, oprócz pracowników handlu, mają najbardziej skorzystać na nowych przepisach. Projekt zakłada też między innymi ustanowienie siedmiu niedziel handlowych w ciągu roku. Sklepy mają być czynne między innymi w niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz Wielkanoc oraz w okresach, w których organizowane są wyprzedaże.

Źródło: (IAR/tvp.info)

d2x2n3r
d2x2n3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x2n3r