Trwa ładowanie...

Zakaz przewozu materiałów niebezpiecznych

W związku z uroczystymi obchodami 70. rocznicy powstania. Za złamanie zakazu grozi grzywna!

Zakaz przewozu materiałów niebezpiecznych
d1zji4h
d1zji4h

Dziś i jutro w związku z uroczystymi obchodami 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim obowiązywał będzie zakaz przewozu materiałów niebezpiecznych. Na terenie objętym obostrzeniami nie wolno transportować m.in. materiałów: zapalnych i samozapalnych, trujących, promieniotwórczych, żrących i innych, określonych w ustawie o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych. Materiały i przedmioty wybuchowe to przede wszystkim gazy, materiały ciekłe zapalne, materiały stałe zapalne, materiały samoreaktywne oraz materiały wybuchowe , materiały samozapalne, materiały wytwarzające w zetknięciu z wodą gazy zapalne, materiały utleniające, nadtlenki organiczne, materiały trujące, materiały zakaźne, materiały promieniotwórcze, materiały żrące oraz inne materiały i przedmioty niebezpieczne.

Uroczystości potrwają prawie przez cały miesiąc - tyle, ile trwało powstanie. Symbolem obchodów 70. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim jest żonkil. Jego płatki tworzą sześcioramienną gwiazdę. Takie kwiaty w każdą rocznicę żydowskiego zrywu kładł pod pomnikiem Bohaterów Getta ostatni dowódca powstania – Marek Edelman.

Zakaz obowiązuje dziś i jutro. Za jego złamanie zakazu przewozu materiałów niebezpiecznych grozi grzywna. Będzie obowiązywał na obszarze pomnika Bohaterów Getta i Muzeum Historii Żydów Polskich, Muru-Pomnika Umschlagplatz i Teatru Wielkiego.

d1zji4h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zji4h