Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
zakopane
Materiały Prasowe
26-01-2023 14:38

"Zakopane! Zakopane!" – do 31 stycznia w DESA Unicum oglądać można ponad 120 unikalnych obiektów sztuki związanej z zimową stolicą Polski. Obejrzyj dzieła największych nazwisk polskiej sztuki XX wieku za darmo!

Pierwsze w tym roku duże wydarzenie aukcyjne porwie miłośników sztuki w podróż po najpiękniejszych tatrzańskich wspomnieniach. Od 20 stycznia w DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A w Warszawie oglądać można unikalny zbiór obiektów sztuki związanej z Zakopanem. To ponad 120 dzieł, w tym obrazy, grafiki, fotografia, rzemiosło artystyczne, przedmioty użytkowe oraz zabytkowy sprzęt narciarski. To rzadko spotykany w jednym miejscu tak ciekawy zbiór obiektów, wiążących się bezpośrednio z Zakopanem i środowiskiem artystycznym, które wykształciło się w stolicy polskich Tatr w latach 20-tych XX wieku.

Materiał prasowy: DESA Unicum
Zofia Stryjeńska, Tatrzańska sielanka, lata 30. XX w. Zofia Stryjeńska, Tatrzańska sielanka, lata 30. XX w. Źródło: materiały partnera
dhfyz2b
dhfyz2b

Na wystawie podziwiać można prace Zofii Stryjeńskiej, nie zabraknie portretów Witkiewicza czy dzieł tuszu Andrzeja Wróblewskiego. Na szczególną uwagę zasługuje "Trujoczka", która jest uznawana za ekspresyjny przykład dojrzałej twórczości Tadeusza Brzozowskiego. Duży zbiór rzeźb zakopiańskich, akwarele Władysława Skoczylasa, tkaniny i kilimy, kultowy plakat "Zima w Polsce", ale też… dwie pary nart z lat 20-tych-30-tych XX w., wykonane w legendarnej wytwórni Bracia Schiele i S-ka.

To wyjątkowy moment, aby zobaczyć dzieła na własne oczy zanim znikną w prywatnych kolekcjach. Dla wszystkich miłośników górskich szlaków i niezastąpionej atmosfery Zakopanego to wystawa warta zobaczenia. Może podczas obcowania ze sztuką zapragniecie mieć któreś z dzieł tylko dla siebie? Jeśli tak – zapraszamy do aukcji - kolekcja trafi "pod młotek" już 31 stycznia b.r.

Materiał prasowy: DESA Unicum
dhfyz2b
dhfyz2b