Trwa ładowanie...

Zamiast donic - trampoliny i piszczałki. Duże zmiany na Świętokrzyskiej i pl. Powstańców

W centrum stolicy pojawi się wiele ciekawych zmian. Mieszkańcy będą mogli m.in. poskakać na trampolinach.

Zamiast donic - trampoliny i piszczałki. Duże zmiany na Świętokrzyskiej i pl. Powstańców
d2iqs2q
d2iqs2q

Koniec z donicami i małą ilością zieleni. Świętokrzyska zmieni się nie do poznania. Wiosną na ulicy pojawi się ponad 200 dorodnych i wysokich na 9 metrów drzew. Wiele atrakcji znajdzie się też na pl. Powstańców Warszawy.

Świętokrzyska ma się zmienić dzięki realizacji projektów z budżetu partycypacyjnego. To właśnie mieszkańcy chcieli, aby w tej okolicy przybyło ulicznej zieleni. Wcześniej pojawiało się wiele głosów, że drzewa w donicach, które posadzono tam po zakończeniu budowy II linii metra, zdecydowanie nie pasują do klimatu zmodernizowanej ulicy.

Jak zapowiada ratusz, efekty nowych nasadzeń będzie można podziwiać już w maju. - Sadzone drzewa będą miały 8-9 metrów wysokości i obwód pnia 30-35 cm, tak aby od razu cieszyły oko mieszkańców. Aby chronić instalacje podziemne przed korzeniami drzew, zastosowane zostaną ekrany przeciwkorzenne i rury osłonowe - twierdzą urzędnicy stołecznego ratusza .

Dodatkowo w kilku miejscach zaaranżowane mają być kąciki do siedzenia wśród zieleni, tzw. parklety. Przybędzie też kilkadziesiąt dodatkowych ławek (część z nich będzie wyposażona w wygodne podłokietniki i oparcia), koszy na śmieci i stojaków dla rowerów.

Zielona łąka i trampoliny

Zmiany obejmą nie tylko ul. Świętokrzyską, ale także pl. Powstańców Warszawy . Nawierzchnia placu zmieni się w zieloną łąkę kwietną obsadzoną tysiącami kwiatów i bylin. Pojawi się tam też ponad tysiąc krzewów wierzby purpurowej i wierzby rokity oraz 25 lip srebrzystych. - Drzewa zostaną zasadzone w stalowych misach, dzięki czemu będzie je można przesadzić podczas planowanej w kolejnych latach budowy garażu podziemnego pod placem - informuje ratusz.

d2iqs2q

Na placu pojawią się też dodatkowe atrakcje. Będą to m.in. uliczne instrumenty muzyczne - bębny, dzwony i piszczałki, a także dwie trampoliny. Powstanie też system zraszaczy, rozpylających wodną mgiełkę podczas upałów.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove.pl

d2iqs2q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iqs2q