Trwa ładowanie...

Zamknął dziecko w samochodzie i poszedł do banku. "Chłopiec był roztrzęsiony i zapłakany"

"Mężczyzna nie sądził, że chłopiec się obudzi"

Share
Zamknął dziecko w samochodzie i poszedł do banku. "Chłopiec był roztrzęsiony i zapłakany"
d2w9rcw

Strażnicy miejscy zauważyli w samochodzie zaparkowanym przy skwerze Wyszyńskiego zapłakanego chłopca. Dziecko nie mogło wydostać się z wnętrza pojazdu. Strażnicy wezwali policję i próbowali odnaleźć kierowcę auta.

Około godz. 18.45 strażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego, którzy patrolowali rejon Śródmieścia, zauważyli przy Skwerze Kardynała Wyszyńskiego zaparkowanego volkswagena. Wewnątrz znajdował się chłopiec. Gdy strażnicy miejscy zobaczyli jak rękami uderza w szybę i macha w ich kierunku, natychmiast podjęli interwencję.

- Chłopiec miał 10 lat. Był roztrzęsiony i zapłakany. Prosił, żeby otworzyć samochód i wypuścić go. Przez szybę powiedział, że jechał z kolegą siostry i zasnął. Gdy się obudził nikogo nie było, a samochód był zamknięty, więc się wystraszył – mówi st. str. Michał Mrozek.

Strażnicy miejscy wezwali patrol policji, a sami uspokajali chłopca rozmawiając z nim. Chłopiec podał funkcjonariuszom rysopis znajomego. Podczas gdy jeden ze strażników rozmawiał z chłopcem, drugi poszukiwał właściciela samochodu w najbliższym otoczeniu.

d2w9rcw

- Mężczyzna odnalazł się kilkanaście minut po przyjeździe patrolu policji . Powiedział, że załatwiał sprawy w banku. Nie sądził, że chłopiec się obudzi, bo gdy go zostawiał, chłopiec bardzo mocno spał – dodaje Michał Mrozek.

Straż miejska przypomina, że nie wolno pozostawiać dzieci bez opieki osób dorosłych, również w pojazdach. Może to być szczególnie niebezpieczne w upalne dni, kiedy pozostawienie dziecka w rozgrzanym samochodzie może zagrażać jego życiu i zdrowiu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2w9rcw

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w9rcw
d2w9rcw