Trwa ładowanie...

Zamknięto Teatr Żydowski. "Odwołujemy spektakle do końca sezonu"

Budynek Teatru został sprzedany w październiku 2015 roku.

Zamknięto Teatr Żydowski. "Odwołujemy spektakle do końca sezonu"
dw0lyi3
dw0lyi3

"Z przyczyn technicznych jesteśmy zmuszeni odwołać wszystkie nasze spektakle. Zapraszamy do kasy po odbiór należności za zakupione biletu" - poinformowała dyrekcja Teatru Żydowskiego w Warszawie. Nieoficjalnie mówi się, że teatr został zamknięty na stałe.

- Potwierdzam, Odwołujemy spektakle do końca sezonu. Nie mogę w tej chwili nic więcej powiedzieć, to bardzo świeża sprawa. Obiecujemy poinformować o sytuacji jak najszybciej - powiedziała WawaLove.pl przedstawicielka Teatru. Dodała też, że przez cały weekend czynne będą kasy, by widzowie, którzy zakupili już bilety, mogli dostać swoje pieniądze z powrotem.

Znajdujący się na pl. Grzybowskim Teatr Żydowski im. Estery Racheli i Idy Kamińskich jest jedynym współcześnie działającym teatrem żydowskim w Polsce wystawiającym sztuki w języku jidysz.

"Przyczyny techniczne"

O problemach teatru pisaliśmy w marcu . Przypomnijmy, że nowy właściciel budynku, deweloper Ghelamco poinformował, że "są poważne zastrzeżenia co do stanu technicznego części budynku, którą zajmuje właśnie Teatr Żydowski". Miały być one na tyle poważne, że deweloper wezwał placówkę do natychmiastowego zaprzestania działalności - w obawie o zdrowie i życie widzów.

Władze Teatru poinformowały, że scena zamierza normalnie funkcjonować i realizować swoje plany zgodnie z przyjętym repertuarem. Dodatkowo dyrektor oraz cały zespół zamierzają w możliwie najkrótszym czasie zapoznać się z dostarczonymi dokumentami, które dotyczą m.in. ekspertyz w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

dw0lyi3

Dodatkowo placówka przekonywała, że przez lata brała na siebie ciężar finansowy niezbędnych remontów, a ze względu na brak możliwości pozyskania finansowania unijnego, w 2011 roku nie doszło do kompleksowej modernizacji obiektu.

Jednocześnie Teatr wyraził nadzieję, że: "modernistyczny gmach, według koncepcji Bohdana Pniewskiego i projektu Władysława Jotkiewicza, który został wpisany przez oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich na listę dóbr kultury współczesnej, będzie spełniał wszystkie najwyższe standardy".

Budynek Teatru Żydowskiego został sprzedany w październiku 2015. W jego miejsce ma stanąć nowy biurowiec dewelopera .

dw0lyi3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw0lyi3