Trwa ładowanie...
d3dza1t

Zamontują światła na skrzyżowaniu ul. Pawińskiego i Korotyńskiego

Planowana sygnalizacja na tym skrzyżowaniu będzie dostosowana do działania w pełnej koordynacji i wyposażona w czujniki wykrywające natężenie ruchu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamontują światła na skrzyżowaniu ul. Pawińskiego i Korotyńskiego
d3dza1t

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu ulic Pawińskiego i Korotyńskiego. Zarząd Dróg Miejskich zbuduje tam sygnalizację świetlną. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie prac.

Głównym celem zmian w tym rejonie jest uporządkowanie ruchu i poprawa bezpieczeństwa. Duże natężenie ruchu na ul. Korotyńskiego (w szczycie porannym ok. 1,2 tys. pojazdów na godzinę), powoduje trudności ze skrętem w ul. Pawińskiego oraz wyjazdem z niej. Problemy ze skrętem dotyczą m. in. autobusów linii 128 i 172. Ze względu na duży ruch, problemy z przejściem przez ulicę mają piesi.

Pojawi się lewoskręt

d3dza1t

Montaż sygnalizacji pozwoli usprawnić ruch na tym skrzyżowaniu. W ramach prac wprowadzone zostaną też zmiany w organizacji ruchu. Na ul. Korotyńskiego (na wlocie zachodnim) pojawi się wydzielony lewoskręt w ul. Pawińskiego. Dodatkowo zaplanowano też wykonanie śluzy dla rowerzystów. Lewoskręt zostanie wyznaczony też na wlocie ul. Pawińskiego. Na ul. Pawińskiego przewidziano poszerzenie wlotu oraz przebudowę miejsc parkingowych (z prostopadłych na skośne). Nową nawierzchnię otrzyma chodnik w rejonie skrzyżowania.

Planowana sygnalizacja na tym skrzyżowaniu będzie dostosowana do działania w pełnej koordynacji i wyposażona w czujniki wykrywające natężenie ruchu. Przewidziany jest też montaż detekcji pieszych i rowerzystów.

Oferty w ogłoszonym właśnie przetargu można składać do 26 września do godz. 10.00. Wykonawca będzie miał czas na realizację zadania do połowy grudnia.

Źródło: (ZDM)

d3dza1t

Przeczytaj też: W dwóch meczach stracili 57 goli, wyzwali na pojedynek Legię Warszawa

d3dza1t

Podziel się opinią

Share
d3dza1t
d3dza1t