Trwa ładowanie...

Zamykają i otwierają kolejne jezdnie w związku z remontem Trasy AK

Od 25 listopada szykują się kolejne duże zmiany w ruchu na trasie

Zamykają i otwierają kolejne jezdnie w związku z remontem Trasy AK
d35fchg
d35fchg

Wciąż rozkopana trasa Armii Krajowej daje się we znaki wszystkim kierowcom korzystającym dotychczas z tej drogi, podczas powrotu do domu, lub dojazdu do pracy. Nie można jednak powiedzieć, że prace stoją w miejscu. Ciągłe zmiany w organizacji ruchu, wyłączanie i udostępnianie węzłów komunikacyjnych i estakad świadczą o tym, że remont zmierza w dobrym kierunku. Według najnowszych informacji podanych przez drogowców, w najbliższych dniach czeka nas duża reorganizacja ruchu.

Zmiany rozpoczną się w od wtorku, 25 listopada. Wtedy właśnie, w związku z pracami zostanie wyłączony z ruchu lewy pas wschodniej jezdni ul. Wybrzeże Gdyńskie, w kierunku Łomianek, na 500m przed trasą AK. Taka sytuacja utrzyma się do czwartku.

Natomiast jeszcze w środę 26 listopada, o godzinie 22.00 otwarta* zostanie świeżo *wyremontowana wschodnia jezdnia wiaduktu w ciągu ul. Mickiewicza. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w obu kierunkach na długości ok. 150m.

Długoterminowe zmiany szykują się właśnie na ul. Mickiewicza, tam zamknięta zostanie jezdnia zachodnia, w celu kontynuowania remontu wiaduktu w ciągu ul. Mickiewicza. Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do października 2015r. - informują drogowcy - Z kolei na piątek 28 listopada jak informuje GDDKiA „zaplanowane zostało otwarcie wyremontowanej łącznicy wjazdowej na węźle Wisłostrada w relacji Gdańsk-Poznań.

d35fchg

W ramach inwestycji powstanie czternaście nowych, nieistniejących przed rozpoczęciem prac obiektów – m.in. półtunelowe ekrany akustyczne, nowy wjazd na Trasę AK z ul. Marymonckiej w kierunku Poznania.

Remont trasy AK i mostu Grota – Roweckiego to aktualnie jedna z większych *inwestycji w Warszawie*. Docelowo zostanie wyremontowanych 4,6 km trasy i mostu. Przy budowie pracuje cały sztab ludzi. Szacuje się, że jest to średnio 900 osób, w tym 520 pracowników fizycznych, 260 operatorów maszyn i 120 pracowników umysłowych. Remont trasy AK i mostu Grota pochłonie w sumie 796 milionów złotych.

d35fchg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35fchg