Trwa ładowanie...

Zapachowe imperium zmysłów w Koperniku

Nowa wystawa czasowa w Centrum Nauki Kopernik od 21 listopada

Zapachowe imperium zmysłów w Koperniku
d3rmqij
d3rmqij

Zapachy są tak niepowtarzalne, jak odciski palców. Każde miejsce ma swoją specyficzną woń, każde wspomnienie swoją charakterystyczną zapachową nutę. Przez tysiące lat człowiek wykorzystywał potegę zapachu do różnych celów. Wierzył, że zapach ochroni go przed chorobami czy z nich uleczy. Że przybliży go do bogów i pozwoli zdobyć ich względy. Zapach chronił, kamuflował, upiększał, ubierał i wyróżniał. Historia perfum przebyła długą drogę – od dymów i kadzideł, maści, balsamów, olejów, perfumowanych rękawiczek po wody perfumowane jakie znamy dzisiaj.

„Zapach – niewidzialny kod” to nowa wystawa czasowa Centrum Nauki Kopernik , Instytutu Francuskiego w Polsce i Goethe-Institut, której wernisaż odbędzie się 21 listopada podczas Wieczoru dla Dorosłych. Wystawa ukazuje historię perfumiarstwa i pozwala się przekonać, że *zapach to forma komunikacji. *Dzięki nowym metodom pozyskiwania i przetwarzania zapachów możliwe stało się na niespotykaną wcześniej skalę odkrywanie świata poprzez zapachy. Możliwe stało się badanie, jak zapachy wpływają na naszą świadomość, komunikację, kształtowanie środowiska.

Otwarciu wystawy towarzyszy tematyczny wieczór dla dorosłych „Imperium Zmysłów”. W programie m.in. specjalny wykład przygotowany przez Osmothèque (archiwum perfum z siedzibą w Wersalu), prezentacja historycznych kompozycji zapachowych, ewolucji perfumiarstwa, zapachowych archetypów, które zmieniły metody pracy perfumiarzy. Będzie też gra terenowa "Po zmysłach do kłębka"

d3rmqij

Więcej na temat wydarzenia: TUTAJ

Wystawa będzie czynna od 21 listopada 2013 r. do 19 stycznia 2014 r.
Centrum Nauki Kopernik, *Wybrzeże Kościuszkowskie 20*
Informacje o biletach: www.kopernik.org.pl


Czytaj również: Centrum Nauki Kopernik zrobiło pierwszyfilm [WIDEO]

d3rmqij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rmqij