Trwa ładowanie...

Żarcie na kółkach. Wielkie otwarcie sezonu na błoniach Narodowego

Dziesiątki "szamochodów" i "jadłowozów". Trzy strefy jedzenia!

Żarcie na kółkach. Wielkie otwarcie sezonu na błoniach Narodowego
dezciug
dezciug

Na świeżym powietrzu je się zupełnie inaczej niż w pomieszczeniu. Stąd zapewne popularność warszawskich foodtrucków oraz otwartych imprez "jedzeniowych". Zima się kończy, czas więc otwierać nowy sezon. - Zgłodnieli? Wracamy! - piszą organizatorzy Wielkiego Otwarcia. - Nadjeżdżają Wasze ulubione foodtrucki - te już świetnie znane, ukochane, smaczne jadłowozy oraz zupełni nowicjusze, świeże maski i koła na stołecznych drogach gastronomii. Wielkie Otwarcie Sezonu ma odbyć się "z przytupem". - Przejmujemy błonia Stadionu Narodowego . Tak więc możecie powoli szykować i trenować pojemność brzuchów - informują organizatorzy. Wawalove.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Dwa sezony Żarcia Na Kółkach za nami, pora wystartować z trzecim! W tym roku foodtrucki wyjadą na ulice znacznie wcześniej, bo wiosna już zagląda nam w okna. W ostatni weekend marca odbędzie się największy z dotychczasowych zlotów,* na największej z przestrzeni Błoni Stadionu Narodowego ­ samochodów będzie ponad 60!* Podzielone będą na 3 sektory: pierwszy z nich zajmą najpopularniejsze w street foodzie Burgerownie, druga zdecydowanie największa strefa (niemal 40) to Kuchnie Świata, ostatnia to Słodkości i Kawa.

Foodtruckowcy prześcigają się w pomysłach na oryginalne menu ­ bo poza niekwestionowanych królem street foodu, jakim jest burger,* na ulicach spotykamy auta z daniami z całego świata*: Meksyk, Japonia, Węgry, Włochy, Anglia, Polska, Chiny, Jamajka ­ długo można wymieniać. A spektrum dań jest coraz szersze: kanapki, zupy, lody, ciastka, wafle, sushi, ryby, tacos, zapiekanki, gofry, dania fit i wege, szejki, koktajle, naleśniki. Kto wie, co jeszcze nowego pojawi się w sezonie 2015? Każdy, kto jest ciekawy musi przybyć pod Stadion na Start Sezonu Żarcia Na Kółkach, gdzie odbędzie się rekordowy pod względem wielkości i zasięgu ogólnopolski zjazd foodtrucków. Do tego muzyka, bar, strefa chillout i gry planszowe. Warto zarezerwować całe dwa dni, bo w kilka godzin nie będzie szans spróbować wszystkiego.

Pełen skład foodtrucków:

Żarcie Na Kółkach zrodziło się latem 2013 i miało być pomysłem jednorazowym, wakacyjnym w odpowiedzi na tętniące życiem tereny warszawskiej Wisły oraz gigantyczną popularność wozów z jedzeniem w naszym mieście. Realizacja tego projektu przerosła oczekiwania organizatorów oraz samych uczestników i spotkała się z tak ciepłym odbiorem oraz ogromną frekwencją gości, że projekt przerodził się w jedyny obecnie cykliczny event foodtruckowy. Wydarzenie przy Stadionie Narodowym jest największym wydarzeniem foodtruckowym w naszej części Europy i pierwszym festiwalem skupiającym wyłącznie mobilne gastronomie w Polsce. Żarcie Na Kółkach działa również pod Pałacem Kultury, nad Wisłą, oraz w innych miejscach Warszawy.

dezciug

Pierwsze "Żarcie na kółkach" odbędzie się w 28 i 29 marca, w godz. 12.00 - 20.00.Samochody zostaną pogrupowane w trzy kategorie: "burgery", "kuchnie świata" oraz "słodkości i kawa". Staną one w swoich, osobnych strefach.

Przy okazji internauci apelują, by zrezygnować z nazwy foodtruck. W zamian proponują własne, bardziej swojsko brzmiące: "szamochód" lub "jadłowóz". Popieramy!

Na wideo pożegnanie Sezonu 2014

Przeczytajcie też: Legia zagra dla Powstańców

dezciug
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dezciug