Trwa ładowanie...
d2yn55e

Zasięg w całym metrze w I połowie 2015 r.

Wkrótce ruszą prace modernizacyjne
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zasięg w całym metrze w I połowie 2015 r.
d2yn55e

Obecnie z telefonów komórkowych w całym metrze korzystać mogą jedynie ci, którzy korzystają z usług sieci Play. U pozostałych operatorów zasięg niknie przy wjeździe pociągów do tunelu. Początkowo pełny zasięg komórkowy miał być wprowadzony w stołecznym metrze jeszcze w tym roku. Teraz jednak wiadomo, że pojawi się w I połowie roku następnego. Wszyscy operatorzy porozumieli się w kwestii realizacji projektu.

Przeczytajcie też: Przecieki w tunelach II linii metra. "To normalne zjawisko"

Zasięg sieci komórkowych po raz pierwszy w kolejce podziemnej pojawił się w 2001 r. na stacji Centrum. Trzy lata później objął też inne stacje. Zawsze jednak sygnał ginął przy wjeździe kolejki do tunelu. W roku 2011 sieć Play wprowadziła dla swoich użytkowników zasięg na całej linii, również w tunelach.

d2yn55e

Na razie Plus, T-Mobile i Orange oferują zasięg w tunelach na północ od stacji A-20 Słodowiec. Teraz firmom udało się już ustalić konieczne szczegóły współpracy, a przede wszystkim zasady wzajemnych rozliczeń. To podobno ta właśnie kwestia była do tej pory kłopotem.

Prace adaptacyjne i modernizacyjne ruszą prawdopodobnie na początku przyszłego roku i rozpoczną się od stacji Centrum.

Nie dla każdego taka modernizacja to dobra wiadomość. bo ta zmiana oznacza niekończące się rozmowy telefoniczne współpasażerów kolejki podziemnej. Może nie będzie jednak tak źle, bo hałas w w tunelu uniemożliwia dłuższe rozmowy. Dlatego zasięg przyda się przede wszystkim do korzystania z internetu.

Przeczytajcie też: "Plac Wilsona" wśród najbardziej imponujących stacji metra na świecie

Podziel się
d2yn55e

Podziel się opinią

Share

d2yn55e

d2yn55e