Trwa ładowanie...

Zaświadczenie o prawie do głosowania. Urzędy będą czynne dłużej

To ostatni dzień, by odebrać zaświadczenie potrzebne do głosowania w innym mieście.

Zaświadczenie o prawie do głosowania. Urzędy będą czynne dłużej
d1z3pvh
d1z3pvh

- Przypominamy, że dziś, 22 października, delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicach będą czynne dłużej. Warszawiacy, którzy chcą złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania mogą to zrobić do godz. 20.00 - poinformował Wydział Prasowy Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

W celu umożliwienia mieszkańcom m.st. Warszawy otrzymania zaświadczeń o prawie do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu RP zarządzony na dzień 25 października delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich będą czynne dziś, 22 października do godz. 20.00.

Wyborca, który zamierza głosować w obwodzie głosowania poza miejscem stałego zamieszkania może otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania. Z zaświadczeniem takim można głosować w dowolnym obwodzie głosowania w kraju, za granicą lub na polskim statku morskim.

Wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania składa się w urzędzie dzielnicy, w której wyborca jest ujęty w spisie wyborców, najpóźniej do piątku, 23 października 2015 r. Może on zostać złożony pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej.

Do odbioru zaświadczenia wyborca może upoważnić inną osobę. Wówczas wyborca sporządza wniosek o wydanie zaświadczenia i upoważnienia (może to być jeden dokument), w którym wskazuje swoje imię (imiona) i nazwisko oraz numer PESEL oraz dane osoby upoważnionej do odebrania zaświadczenia. Wyborca, któremu wydano zaświadczenie o prawie do głosowania zostanie z urzędu skreślony ze spisu wyborców, w którym dotychczas był ujęty.

d1z3pvh

Należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie utracić zaświadczenia o prawie do głosowania. W przypadku jego utraty, niezależnie od przyczyny, nie będzie możliwe otrzymanie kolejnego zaświadczenia, ani wzięcie udziału w głosowaniu w obwodzie właściwym dla miejsca stałego zamieszkania.

Wnioski składa się w urzędzie dzielnicy m.st. Warszawy, w której wyborca jest ujęty w spisie wyborców, w godzinach pracy urzędu.

Szczegółowe informacje dotyczące wyborów znajdują się na stronie www.wybory.um.warszawa.pl oraz stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu m.st. Warszawy www.bip.warszawa.pl

d1z3pvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z3pvh