Trwa ładowanie...

Zatrzymani w sprawie napadu w Wólce Kosowskiej

W wyniku strzelaniny dwoje konwojentów zostało poważnie rannych

Share
Zatrzymani w sprawie napadu w Wólce Kosowskiej
d4n3sn8

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 32-letni mężczyzna i 30-letnia kobieta mogą mieć związek z brutalnym napadem na konwojentów, do którego doszło 14 marca 2013 r. w Wólce Kosowskiej. Czynności w tej sprawie wykonywane są w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie.

32-letni Arkadiusz M. został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. 30-letnia Karolina P. została zatrzymana na ulicy Grójeckiej, u zbiegu z Banacha w Warszawie. Samochód, którym jechała został zablokowany przez nieoznakowane radiowozy. Oboje podejrzanych zostało przewiezionych do komendy policji, a następnie do Prokuratury Apelacyjnej, gdzie przedstawione zostały im zarzuty współudziału w napadzie, do którego doszło 14 marca w Wólce Kosowskiej.

Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj Prokuratura wystąpi do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec Arkadiusza M. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

d4n3sn8

Co się wydarzyło?

14 marca tego roku pracownicy prywatnej firmy ochrony osób i mienia dostarczali gotówkę do placówki bankowej na terenie targowiska w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej.* W momencie wejścia do środka hali targowej zostali zaatakowani przez trzech mężczyzn, którzy oddali w ich kierunku strzały z broni palnej. Dwoje konwojentów zostało rannych.* Sprawcy zabrali worki z pieniędzmi i uciekli do samochodu, w którym czekał ich wspólnik. Poruszali się granatowym Fordem Mondeo (kombi starego typu).

Po napadzie rannych konwojentów przewieziono do szpitali, gdzie byli operowani.
Stołeczna policja prosi o kontakt osoby, które widziały zdarzenie lub posiadają inne informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości lub miejsca pobytu sprawców napadu. Informacje można przekazywać pod numer telefonu wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw 22 603-65-59 (w godz. 8.00 – 21.00) lub całodobowo pod alarmowe numery 997 i 112. Zapewniamy anonimowość.
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4n3sn8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n3sn8
d4n3sn8