Trwa ładowanie...
d6w7cvx

Zatrzymania w warszawskiej straży. Afera korupcyjna na Stadionie Narodowym

Pieniądze miały trafiać na konto Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymania w warszawskiej straży. Afera korupcyjna na Stadionie Narodowym
d6w7cvx

CBA zatrzymało dwie osoby w związku z organizacją imprez na Stadionie Narodowym w Warszawie . W zamian za pozytywną opinię przeciwpożarową miały one otrzymywać korzyści majątkowe.

Do zatrzymań doszło we wtorek. Przeprowadzili je katowiccy agenci CBA na zlecenie Prokuratury Krajowej w Warszawie. Sprawa ma dotyczyć imprez, które odbywały się na stadionie w 2014 roku. Dwie osoby miały przyjmować korzyści majątkowe w związku z wydaniem pozytywnej opinii przeciwpożarowej, która z kolei warunkowała uzyskanie pomyślnej decyzji na zorganizowanie imprezy masowej na terenie obiektu.

Pieniądze miały trafiać na fundusz wsparcia przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie w postaci darowizny.

d6w7cvx

W trakcie śledztwa ujawniono wiele tego typu umów darowizn, które miały wpływać na decyzje odnośnie imprez organizowanych na Stadionie Narodowym . - Wiemy, że takich umów jest więcej. Apelujemy o zgłaszanie się do CBA i skorzystanie z klauzuli niekaralności określonej w kodeksie karnym - powiedział PAP Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Według RMF FM osoby zatrzymane to b. szef warszawskiej straży pożarnej i inny funkcjonariusz straży, a śledztwo jest związane z meczem otwarcia siatkarskich mistrzostw świata w 2014 r.

Źródło: PAP/RMF FM/Wawalove

(Oprac: MO)

d6w7cvx

Przeczytaj też: Czy nieletni mogą kupić alkohol? Kontrola na Ursynowie wykazała, że tak

d6w7cvx

Podziel się opinią

Share
d6w7cvx
d6w7cvx