Trwa ładowanie...

Zawalił się fragment kamienicy na warszawskiej Pradze. Ewakuowano 55 osób

Na miejscu są służby. "Nie ma ofiar"

Zawalił się fragment kamienicy na warszawskiej Pradze. Ewakuowano 55 osób
d4g9nsy
d4g9nsy

Przy ulicy Wileńskiej 5 na warszawskiej Pradze Północ runął fragment budynku niezamieszkałej kamienicy. Służby, które są na miejscu nakazały ewakuację mieszkańców sąsiednich bloków. Ulica Wileńska jest zamknięta od Targowej do Inżynierskiej. Jak powiedzili WawaLove.pl ratownicy, którzy pracowali na miejscu, nie ma ofiar.

Ok. godz. 20 runęły w dół cztery piętra kamienicy. Kilka minut później zapadł się kolejny fragment budynku. Na miejscu był nasz reporter. - Ludzie z okolicznych domów wyszli na zewnątrz, policja ogrodziła teren taśmą i nie wpuszcza nikogo. Na miejsce przybyli technicy wraz ze specjalnie szkolonymi psami, które sprawdzają, czy pod gruzami nie ma ludzi. Wciąż trwają poszukiwania ewentualnych ofiar.

Warszawa ul.Wileńska 5 zawalona klatka schodowa w kamienicy. Ewakuowano 55 osób. Na miejscu 30 strażaków

— Straż Pożarna (@KwPSPWwa)

d4g9nsy

Na zewnątrz stoi kilkadziesiąt osób, mieszkańców okolicznych budynków. W pobliskim budynku, przy Wileńskiej 7 odłączono ze względu bezpieczeństwa gaz i prąd. - Ludzie niewiele wiedzą, są przestraszeni - mówi nasz reporter. - To stało się nagle, oglądałam telewizję i nagle usłyszałam huk - mówi WawaLove.pl mieszkanka Wileńskiej 7. Po chwili przyszli strażnicy miejscy i kazali natychmiast opuścić mieszkanie - dodaje. Ewakuowano 55 osób. Jak poinformowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, część z nich spędzi dzisiejszą noc w hotelu.

Budynek przy Wileńskiej 5 kilka lat temu został wykwaterowany. Oficjalnie nikt tam nie mieszkał.

Zdjęcia zawalonej kamienicy opublikował też burmistrz Pragi Północ, Wojciech Zabłocki.

"Akcja ratunkowa na Wileńskiej zakończona. Mieszkańcy są bezpieczni. Oficyna Wileńskiej 5 się zawaliła (budynek nie był zamieszkały), ale na szczęscie raczej nie uszkodziła Wileńskiej 7. Dzisiejszą noc mieszkańcy 7 spędzą w hotelu. Jutro, jak otrzymamy zgodę inspektora nadzoru budowlanego, wrócą do siebie. Dalsze ekspertyzy PINBUD zdecydują o przyszłości budynków" - napisał Zabłocki. Jednak jak poinformował miejski konserwator zabytków Michał Krasucki, kamienica zostanie calkowicie rozebrana.


d4g9nsy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g9nsy