Trwa ładowanie...

Zbliża się 53. Rajd Barbórka. "Kultowy odcinek na ulicy Karowej"

Miłośnicy wyścigów samochodowych odliczają już dni do rozpoczęcia imprezy.

Share
Zbliża się 53. Rajd Barbórka. "Kultowy odcinek na ulicy Karowej"
dk69b0c

W tegorocznej edycji zobaczymy m.in. Krzysztofa Hołowczyca oraz Kajetana Kajetanowicza. Ten ostatni wywalczył niedawno w Paryżu tytuł rajdowego Mistrza Europy. Zmagania kierowców odbędą się głównie na Torze Służewiec i Autodromie Bemowo, w dniach 11-12 grudnia.

Po raz pierwszy widzowie otrzymają szansę uczestnictwa w odcinku, wyznaczonym w pobliżu PGE Narodowego. Jednak tak naprawdę miłośnicy dużych prędkości, jak co roku czekają na Kryterium Asów na Karowej . Zapowiedzianą nowością będzie też rywalizacja historycznych aut, które na stałe wpisały się w tradycje tej imprezy.

Pierwsza edycja odbyła się w 1964 roku, a sam rajd składa się z kilku odcinków specjalnych, w tym najbardziej prestiżowego na ulicy Karowej. Rywalizacja kierowców w Warszawie kończy jednocześnie sezon motorowy i stanowi symboliczne podsumowanie całorocznych zmagań. Rekordzistą rajdu jest polski kierowca Tomasz Kuchar, który triumfował w nim sześciokrotnie.

dk69b0c

Ratusz przygotował też specjalny konkurs, w którym będzie można wygrać m.in. wspólną jazdę z kierowcą rajdowym, Karnet Kibica oraz bilety na odcinek specjalny na Karowej. Wystarczy odpowiedzieć na cztery krótkie pytania, by zdobyć jedną z tych nagród. Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są tutaj . Oficjalny start Rajdu Barbórka 2015 zaplanowano 11 grudnia o godz. 8.00 na Torze na Służewcu.

Przeczytajcie też: Ogrodowa wyłączona z ruchu

dk69b0c

Podziel się opinią

Share
dk69b0c
dk69b0c