Trwa ładowanie...

Zbliża się kolejna edycja "Lata w mieście"!

Ratusz szacuje, że wyda na to ponad 7 mln zł.

Zbliża się kolejna edycja "Lata w mieście"!
d44x7d7
d44x7d7

27 czerwca w Warszawie ruszy kolejna edycja "Lata w mieście". Dzieci, które pozostają w wakacje w mieście będą mogły bezpłatnie brać udział w zajęciach sportowych, edukacyjnych i kulturalnych. Ratusz szacuje, że wyda na to ponad 7 mln zł.

Wiceprezydent miasta Włodzimierz Paszyński powiedział w piątek na konferencji prasowej, że w tym roku na uczniów czekać będą atrakcje przygotowane w 132 wakacyjnych placówkach edukacyjnych. W sumie z oferty będzie mogło skorzystać 14 tys. dzieci. Punkty będą działać w dni robocze, od godz. 7-8 do 16-17.

W placówkach będą odbywać się m.in. zajęcia rekreacyjne, edukacyjne, muzyczne, plastyczne i teatralne. Organizowane będą również aktywności poza placówkami, takie jak wyjścia do kina, lekcje muzealne, spektakle teatralne czy spotkania z ciekawymi ludźmi.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Rodzice płacą za posiłki dla dzieci - 7 zł dziennie (nie dotyczy to dzieci, które w ciągu roku są zwolnione z opłaty na podstawie decyzji ośrodka pomocy społecznej lub dyrektora szkoły).

d44x7d7

Ofertę przygotowano również dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Uruchomionych zostanie siedem placówek w szkołach specjalnych, gdzie przygotowano miejsca dla 300 uczniów.

Wszystkie placówki biorące udział w "Lecie w mieście" otrzymają karty uprawniające do bezpłatnych przejazdów zorganizowanych grup młodzieży komunikacją miejską. Jak co roku stołeczny ratusz zorganizuje również przewóz dzieci niepełnosprawnych ruchowo, które poruszają się na wózkach.

Ratusz szacuje, że na "Lato w mieście" wyda - jak mówił wiceprezydent stolicy Jarosław Jóźwiak - że koszt realizacji programu wyniesie ponad 7 mln zł. Wyjaśnił, że w skład tej kwoty wchodzą zarówno środki wydatkowane przez Biura Urzędu m.st Warszawy, dzielnice jak i ośrodki sportu i rekreacji. Ponadto 450 tys. zł z Biura Edukacji Urzędu wydatkowane będzie na atrakcje wyłonione w konkursie ofert dla organizacji pozarządowych.

Dodatkowo - mówił wiceprezydent - 2,5 mln zł zostanie przeznaczonych na dofinansowanie zorganizowanego wypoczynku wyjazdowego dla dzieci i młodzieży z Warszawy w ramach programu "Lato poza miastem". Otwarty konkurs przeprowadzony przez Biuro Edukacji dla organizacji pozarządowych pozwoli dofinansować wypoczynek dla ok. 8,5 tys. dzieci i ponad 100 dzieci z niepełnosprawnościami.

d44x7d7

Program "Lato w mieście" zainauguruje piknik w Parku Agrykola 28 czerwca. Rozpocznie się on o godz. 10 i potrwa do 14. Podczas pikniku służby mundurowe m.in. Komenda Stołeczna Policji, Straż Miejska, Żandarmeria Wojskowa czy Nadwiślański Oddział Straży Granicznej zaprezentują swoje wysokospecjalistyczne pojazdy, którymi na co dzień wykonują swoje zadania. Nie zabraknie również atrakcji sportowych - w tym roku zapewnią je UKS Fenix Warszawa oraz Legia Warszawa.

Szczegółowe informacje nt. "Lata w mieście", organizowanych w jego ramach zajęć i zapisów można znaleźć na stronach www.lato.warszawa.pl oraz www.um.warszawa.pl/lato .

Ponadto rodzice i opiekunowie dzieci wyjeżdżających na wakacje - jak co roku - będą mieli możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokarów oraz trzeźwość kierowcy. Policja i Inspekcja Transportu Drogowego będą dyżurować na parkingu przy hali "Torwar" od 24 czerwca do 30 sierpnia.

d44x7d7

Źródło: PAP

d44x7d7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44x7d7