Trwa ładowanie...
wyburzenie
21-11-2017 15:11

Zdjęcie na stronie Pałacu Kultury wywołało falę komentarzy. To wykorzystanie politycznej dyskusji?

Wielu polityków komentowało pomysł ministra kultury.

Zdjęcie na stronie Pałacu Kultury wywołało falę komentarzy. To wykorzystanie politycznej dyskusji?
d24ysdg

Na facebooku Pałacu Kultury i Nauki pojawiło się zdjęcie zachęcające do zwiedzania obiektu. Widać na nim kulę, która uderza w budynek. Obok napisano: "odwiedź taras widokowy zanim zburzą pałac".

Fotografia nawiązuje do dyskusji na temat ewentualnego wyburzenia Pałacu Kultury i Nauki. W ostatnim czasie wielu polityków komentowało pomysł ministra kultury Piotra Glińskiego, który stwierdził, że nie ma nic przeciwko zburzeniu tego obiektu. Kilka lat temu takie zdanie podzielał ówczesny szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. Pomysł ministra Glińskiego znalazł poparcie ministra finansów Mateusza Morawieckiego.

Pod zdjęciem pojawiło się wiele komentarzy. Niektórzy internauci uważają, że to sianie paniki. "Chyba każdy rząd coś takiego walnął. To nawet nie są żadne plany, tylko zwykłe gadanie, a wy panikujecie jakby były już konkretne kroki wykonane w tym kierunku" - napisał pan Maciej. W podobnym tonie wypowiada się pan Kacper: "Pałac Kultury jest zarówno symbolem komunizmu w Polsce, jak i pamiątką oraz wizytówką pięknej Warszawy. Nie rozumiem, dlaczego chcą to zburzyć, przecież to jest element historii". Z kolei inni twierdzą, że to wykorzystywanie politycznej dyksusji: "Unlike za upolitycznienie" - napisał pan Patryk.

Przypomnijmy, że 85 procent uczestników sondy o przyszłości Pałacu Kultury i Nauki opowiedziało się za pozostawieniem budynku. W głosowaniu udział wzięło blisko 8 tys. osób.

d24ysdg

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: "Jest 'kocioł', ale będę gotowa". Szmajdzińska z SLD o starcie w wyborach na prezydenta Warszawy

d24ysdg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24ysdg