Trwa ładowanie...
d3miei0
motoryzacja

Zdobyły polskie drogi i serca. Wystawa maluchów przed PKiN [GALERIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdobyły polskie drogi i serca. Wystawa maluchów przed PKiN [GALERIA]
d3miei0

W czasach PRL marzenie większości Polaków, w okresie rozwoju kapitalizmu pogardzany symbol minionych czasów. W sobotę na pl. Defilad zaprezentowały się małe fiaty, maluchy, kaszlaki, czyli po prostu Fiaty 126p - jedne z najważniejszych aut w historii polskiej motoryzacji.

Dzisiaj Fiaty 126p to wciąż auta używane na co dzień, ale coraz częściej także cenione polskie klasyki, które mają liczne grono wiernych fanów. Miłośnicy tego małego, wielkiego auta już po raz 13. spotykają się na ogólnopolskim zlocie, tym razem w Warszawie.

W niedzielę organizatorzy zapraszają na lotnisko na Bemowie. Odbędzie się tam ogólnodostępny piknik, będą pokazy, wyścigi maluchów oraz atrakcje dla dzieci - zapowiada Bukowski.

d3miei0

Patronat honorowy nad zlotem objęła prezydent Warszawy, a miasto udostępniło teren, na którym spotkały się małe fiaty. Na zlocie pojawił się wiceprezydent stolicy Jarosław Jóźwiak.

Fiat 126p był produkowany w Polsce od 6 czerwca 1973 r. do 22 września 2000 r. w zakładach w Bielsku-Białej i w Tychach. Nad Wisłą wyprodukowano łącznie 3 mln 318 tys. 674 sztuk. Fiaty 126 były także wytwarzane we Włoszech oraz w Austrii.

Źródło: (PAP)

Zobaczcie galerię z sobotniej odsłony złotu maluchów!

d3miei0

Podziel się opinią

Share

d3miei0

d3miei0