Trwa ładowanie...

Zdzisław Sipiera nowym wojewodą mazowieckim

Sipiera jest członkiem PiS i wieloletnim działaczem samorządu w Pruszkowie i Warszawie.

Zdzisław Sipiera nowym wojewodą mazowieckim
d2iqs2q
d2iqs2q

Dotychczasowy starosta powiatu pruszkowskiego Zdzisław Sipiera (PiS) został nowym wojewodą mazowieckim. Sipiera zastąpił Jacka Kozłowskiego (PO), który sprawował funkcję wojewody mazowieckiego od 2007 r.

Jak powiedział Sipiera dziennikarzom po odebraniu nominacji, ma nadzieję, że długoletnie doświadczenie pracy w samorządzie, w powiecie pruszkowskim i administracji warszawskiej, pomoże mu w wypełnianiu obowiązków wojewody. Nie chciał mówić o pierwszych decyzjach. Będą - stwierdził - "takie jak rządu". "Jesteśmy tylko reprezentantami rządu" - dodał Sipiera.

Pytany o to, czy będzie tym wojewodą, za którego urzędowania nastąpi wydzielenie z województwa mazowieckiego województwa warszawskiego, Sipiera odpowiedział, że "są inne priorytety rządu".

Jak mówił, "administracja ma być dla ludzi, ma służyć ludziom, ma być blisko nich i nie ma być elementem blokady". Sipiera powiedział, że tym się kierował jako starosta pruszkowski - jak dodał, w starostwie "w najbliższych dniach będzie oddawany Wydział Obsługi Mieszkańców".

Sipiera jest członkiem PiS i wieloletnim działaczem samorządu w Pruszkowie i Warszawie. W l. 1998-2014 był radnym powiatu pruszkowskiego.

d2iqs2q

W ubiegłorocznych wyborach samorządowych był liderem listy PiS w wyborach do rady powiatu pruszkowskiego. Po wyborach został starostą pruszkowskim - po raz drugi. Pierwszy raz funkcję tę pełnił w latach 1998-2002.

W przeszłości Sipiera - pruszkowianin, absolwent m . in. AWF i studiów Administracji i Prawa na Uniwersytecie Warszawskim, - był w l. 1991-1996 dyrektorem jednej ze szkół podstawowych w Pruszkowie. Pracował także jako naczelnik Wydziału Oświaty w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz.

Po zakończeniu w 2002 r. sprawowania funkcji starosty pruszkowskiego, w l. 2002-2005 był zastępcą burmistrza stołecznej Pragi Północ a później (2005-2006) burmistrzem dzielnicy Wola.

Od 1990 zaangażował się w życie polityczne - został działaczem Porozumienia Centrum. Był szefem koła PC w Pruszkowie oraz członkiem zarządu głównego tego ugrupowania. W 2001 r. włączył się w tworzenie Prawa i Sprawiedliwości - od 2013 r. był sekretarzem struktur miejskich i powiatowych PiS w Pruszkowie.

d2iqs2q

Swoją kampanię w ubiegłorocznych wyborach samorządowych prowadził pod hasłem "Słuchać ludzi, pomagać ludziom". W swojej ulotce wyborczej napisał, że u ludzi ceni "mądrość, lojalność, pracowitość i poświęcenie", podał też, że za swoją działalność otrzymał: Medal Jubileuszowy 200. Rocznicy Diecezji Warszawskiej Za Zasługi dla Kościoła Warszawskiego, Złotą Odznakę "Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej", Srebrną Odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej", Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Nieoficjalnie jako możliwi kandydaci na urząd wojewody mazowieckiego wymieniani byli: radny dzielnicy Targówek w Warszawie Andrzej Bittel i b. dyrektor generalny urzędu wojewódzkiego w Warszawie za poprzednich rządów PiS Jacek Dziuba.

Sipiera na stanowisku wojewody mazowieckiego zastąpił Jacka Kozłowskiego, który powołany został w listopadzie 2007 r. i sprawował ten urząd także w drugiej kadencji rządu PO-PSL.

d2iqs2q

(Źródło: PAP)

d2iqs2q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2iqs2q