Trwa ładowanie...

Zebrali 10 tys. podpisów, by wybudowano drogę rowerową wzdłuż torów. Ma mieć aż 30 km! [WIDEO]

Ścieżka wiodłaby wzdłuż torów kolejowych z Tłuszcza, do Dworca Wileńskiego.

Share
Zebrali 10 tys. podpisów, by wybudowano drogę rowerową wzdłuż torów. Ma mieć aż 30 km! [WIDEO]
d3luu6k

Miłośnicy jednośladów z podwarszawskiej Kobyłki postanowili powalczyć o budowę wygodnej trasy rowerowej. Ścieżka wiodłaby wzdłuż torów kolejowych z Tłuszcza, do Dworca Wileńskiego. Organizatorzy zebrali już 10 tysięcy podpisów pod swoją petycją.

Inicjatywa nabiera realnego kształtu. Wolny pas terenu przy torach jest, skrzyżowań niewiele, zatem trasa mogłaby być naprawdę wygodna i, co najważniejsze, nie biegłaby wzdłuż ruchliwych ulic - informuje serwis targówek.info. Cała inwestycja miałaby mieć aż 30 km długości. Kilka ostatnich prowadziłoby przez Targówek. Z takiej ścieżki na pewno skorzystaliby mieszkańcy osiedli przy Łodygowej, Wyspowej czy Osiedla Wilno.

Organizatorzy akcji skończyli już zbierać podpisy pod petycją i mają ich aż 10 tysięcy.

d3luu6k

– Odbyło się już spotkanie w PKP, w trakcie którego ustalono, że kolej jest zainteresowana taką inicjatywą. Jednak realnie prace można rozpocząć dopiero w momencie, gdy zakończona zostanie modernizacja linii kolejowej – informują organizatorzy.

(Autor: Polatawszy / YT)

d3luu6k

We wtorek odbędzie się konferencja prasowa z udziałem starosty powiatu wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego. Nie wiemy jeszcze co na niej zostanie ogłoszone, ale nieoficjalnie wiemy, ze starosta Rakowski już wcześniej poparł inicjatywę - zdradza portal Targówek.info. Zarząd powiatu uznał pomysł za słuszny, postanowił włączyć się w akcję i koordynować prace z nią związane.

Jest więc szansa, że doczekamy się drogi wzdłuż torów.

Źródło: (Targówek.info)

d3luu6k

Podziel się opinią

Share
d3luu6k
d3luu6k