Trwa ładowanie...
d3zmq9e

Zebry przy Dworcu Centralnym. Piesi i rowerzyści wyjdą na powierzchnię

"Zasadnicza część prac drogowych będzie prowadzona nocami tak, aby jak najmniej utrudniać ruch w tym rejonie miasta".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zebry przy Dworcu Centralnym. Piesi i rowerzyści wyjdą na powierzchnię
d3zmq9e

W najbliższych tygodniach na skrzyżowaniu ul. E. Plater i Al. Jerozolimskich Zarząd Dróg Miejskich wyznaczy naziemne przejścia dla pieszych. - Właśnie rozpoczynamy prace przy Dworcu Centralnym - informuje ZDM.

Pierwszym etapem robót – realizowanych przez firmę Swarco Trafic Polska – będą prace drogowe i brukarskie, związane z korektą skrzyżowania (w tym korektą łuków). Powstaną obniżone krawężniki pod przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.- Zasadnicza część prac drogowych będzie prowadzona nocami tak, aby jak najmniej utrudniać ruch w tym rejonie miasta - podaje ZDM.

Naziemne przejścia

d3zmq9e

Na skrzyżowaniu pojawią się dwa nowe naziemne przejścia - przez Al. Jerozolimskie po zachodniej stronie skrzyżowania, drugie przez ul. Emilii Plater po północnej stronie skrzyżowania. Nowe przejścia będą wyposażone w azyle między jezdniami. Piesi zyskają też dojście naziemne do przystanku tramwajowego przy Dworcu Centralnym. Skrzyżowanie w dalszym ciągu będzie można przekroczyć również pod ziemią - to rozwiązanie wygodne dla osób zmierzających np. na dworzec.

Ścieżki rowerowe

Na zmianach skorzystają nie tylko piesi. Przy przejściach wyznaczone zostaną przejazdy rowerowe. W kierunku północnym połączą się one z pasami rowerowymi istniejącymi na ul. E. Plater, zaś na odcinku od Nowogrodzkiej do Al. Jerozolimskich zostanie dopuszczony dwukierunkowy ruch rowerów. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie przekroczyć rowerem Al. Jerozolimskie. W ramach inwestycji wprowadzone będzie także kilka usprawnień dla kierowców - na skrzyżowaniu pojawią się wyspy kanalizujące ruch, wyznaczone zostaną też pasy prowadzące, które ułatwią opuszczenie skrzyżowania. ZDM dostosuje również program sygnalizacji do natężenia ruchu w poszczególnych kierunkach.

Źródło: (zdm)

d3zmq9e

Przeczytajcie również: Ostateczna decyzja ratusza. Nie będzie pozwolenia na budowę mostu Krasińskiego

d3zmq9e

Podziel się opinią

Share

d3zmq9e

d3zmq9e