Trwa ładowanie...
d241gap

Zginęło pół miliona pszczół. Zniszczona pasieka na Mazowszu

Policja i pszczelarze poszukują sprawcy zniszczenia pasieki na obrzeżach Puszczy Kozienickiej w Mazowieckiem. Ktoś rozbił 24 ule, co oznacza śmierć niemal pół miliona pszczół.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zginęło pół miliona pszczół. Zniszczona pasieka na Mazowszu
Zginęło pół miliona pszczół. Zniszczona pasieka na Mazowszu (facebook.com/Miodemslodzone)
d241gap

Właściciel zdewastowaną pasiekę odkrył w niedzielę rano. Wandal rozbił 24 ule w weekendową noc. - Obawiam się, że żadna pszczela rodzina nie przeżyje - powiedział polsatnews.pl Tomasz Petryka. To oznacza, że w sumie zginęło lub zginie ponad 500 tys. owadów.

Pszczelarz znalazł wokół uli - na zaoranym polu - wyraźne ślady zostawione przez sprawcę. Zabezpieczyli je policyjni technicy. Zdaniem Petryki wandal musi mieszkać w pobliżu, ale nie chce nikogo oskarżać.

"Dziękuję Ci dobry człowieku. Dziękuję, że tak pożytecznie wykorzystałeś czas sobotniej nocy. (...) Wybrałeś dobry dzień bo przez całą noc padał deszcz. Szanse powodzenia Twojej akcji wzrosły drastycznie. Chyba byłeś zdeterminowany, bo trzeba było przejść przez zaoraną działkę i metodycznie z premedytacją iść od ula do ula i go przewrócić. 24 razy. Co Tobą kierowało?" - napisał pszczelarz na Facebooku.

Straty właściciel uli i rodzin pszczelich ocenił na 10 tys. zł. Zamierza do kwietnia odbudować swoją pasiekę w pobliżu Puszczy Kozienickiej, a ponieważ nie ma na to wystarczających funduszy, ogłosił internetową zbiórkę.

Tomasz Petryka dodaje, że w planach ma również ustawienie tej wiosny uli na dachu budynku szpitala pediatrycznego w Warszawie i prowadzenie warsztatów z dziećmi. Pszelarz prowadzi w stolicy osiem pasiek, m.in. na dachu Teatru Wielkiego.

d241gap

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d241gap

Podziel się opinią

Share

d241gap

d241gap