Trwa ładowanie...

Zgrzyty, piski, ogromny hałas. Mieszkańcy mają już dość tramwajowych decybeli na pl. Unii Lubelskiej

Mieszkańcy mają dość hałasu na pl. Unii Lubelskiej.

Zgrzyty, piski, ogromny hałas. Mieszkańcy mają już dość tramwajowych decybeli na pl. Unii Lubelskiej
d2ostj1
d2ostj1

Tramwaje Warszawskie nadal nie potrafią poradzić sobie z hałasem generowanym przez pojazdy jeżdżące po torowisku na placu Unii Lubelskiej. Problem daje się we znaki od 2011 roku - informuje Radio Kolor. Mieszkańcy od wielu lat bezskutecznie próbują interweniować, lecz jak dotąd nikt nie rozwiązał ich problemu. Jak poważny i irytujący to problem można doświadczyć czekając na tramwaj w okolicach pl. Unii Lubelskiej. Cóż zatem mają mówić mieszkańcy, którzy na co dzień w godz. 4.00 - 0.00 muszą przeżywać decybelowe katusze. Czy miasto rozwiąże ten problem?

Mieszkańcy nie mogą nawet otwierać okien, gdyż hałas i pisk jest tak uciążliwy i irytujący. - Tak wesoło jest od 4 rano do północy - pisze do nas Monika. Choć problem miał być rozwiązany do wiosny, nic się w tej sprawie nie stało.

"Decybelowy holocaust"

Kilka miesięcy temu w liście do Radia Kolor mieszkańcy skarżyli się, że ciągle nie widać żadnej poprawy. - Mieszkańcy nie odczuwają żadnej poprawy. "Decybelowy holocaust" na mieszkańcach trwa. Co więcej, 10 marca podczas konferencji nt. inwestycji tramwajowych TW nie poinformowały o żadnych planach remontowych torowiska na pl. Unii. Tym samym deklaracje ws. wymiany torowiska okazały się bez pokrycia - pisał w liście do mediów pan Andrzej. Podobne pismo trafiło do prezesa Tramwajów Warszawskich, Krzysztofa Karosa.

(Autor: Tramwaje Warszawskie/yt)

d2ostj1

Nie zmieniło się nic. Pomimo tego iż Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich zapewniał, że przyjrzy się problemowi

- Nasza spółka otrzymała informacje o sytuacji na placu Unii Lubelskiej - potwierdza Michał Powałka w rozmowie z Radiem Kolor - Monitorujemy poziom hałasu w tym miejscu i mogę zapewnić, że przestrzegamy wszystkich norm - dodaje. - Spółka ciągle zastanawia się jak rozwiązać problem, a pomysłów szuka na Zachodzie. Chce sprawdzić jak z problemami nadmiernego hałasu poradzili sobie przewoźnicy w innych państwach europejskich. Jednym ze sposobów miały być specjalne smary, którymi pokrywano torowisko. Niedawno rozpoczęły się testy innego projektu - smarem pokrywane są też tramwajowe koła.

- Myślimy, że dzięki temu będzie można obniżyć poziom hałasu - uważa Michał Powałka.

Biorąc pod uwagę głosy naszych czytelników sytuacja nie uległa zmianie i mieszkańcy cięgle zmagają się z ogromnym hałasem generowanym przez przejeżdżające pod ich oknami tramwaje. Kiedy nastąpi zmiana?

Źródło: (radio kolor/WawaLove.pl)

d2ostj1
d2ostj1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ostj1