Trwa ładowanie...

Zjedz śledzika za darmo! Targ Rybny zaprasza

Idealny wieczór na zjedzenie śledzika! Targ Rybny zaprasza wszystkich warszawiaków.

Share
Zjedz śledzika za darmo! Targ Rybny zaprasza
d1x4xby

*Czy warszawiacy chętnie spotykają się przy śledziku? W piątek można się o tym przekonać! Do 22.00 potrwa zabawa na pl. Powstańców Warszawy . *

To już druga edycja Warszawskiego Śledzika organizowana przez Targ Rybny. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 16 na Placu Powstańców Warszawy w Śródmieściu . Jego zadaniem jest m.in. wspieranie zrównoważonego rybołóstwa. Jak twierdzą organizatorzy, taki sposób połowu ryb w mniejszym stopniu wpływa na ekosystem morski.

Przedświąteczne spotkania przy śledziu mają w stolicy bardzo długą tradycję. W przedwojennej Warszawie temu zwyczajowi oddawali się głównie panowie, uciekając z domów w okresie wzmożonych grudniowych przygotowań do Świąt. Zwyczaj tzw. „śledzików”, czyli przedświątecznych spotkań ze znajomymi przy stole zastawionym potrawami ze śledzia jest przez wiele osób kontynuowany. Do dziś na popularnym śledziku spotykamy się z przyjaciółmi, rodziną czy też współpracownikami.

d1x4xby

Na warszawiaków czeka dziś prawie pół tony śledzia w różnych postaciach. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. blogerzy kulinarni oraz znani aktorzy. Dodatkową atrakcją ma być miejska potańcówka.

Zabawa potrwa do godz. 22. Organizatorzy zapraszają chętnych i mają nadzieję, że zapasów śledzia wystarczy dla wszystkich.

Źródło: Wawalove.pl

(Oprac: MO)

d1x4xby
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x4xby
d1x4xby