Trwa ładowanie...
d3fofb3

"Złap kulturę w dobrej cenie!" - nowy portal NCK

Narodowe Centrum Kultury uruchomiło portal, na którym warszawiacy mogą znaleźć informacje o tanich wydarzeniach kulturalnych organizowanych blisko miejsc ich zamieszkania
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Złap kulturę w dobrej cenie!" - nowy portal NCK
d3fofb3

Jedno z haseł promujących portal kulturadostepna.pl , który wczoraj uruchomiło Narodowe Centrum Kultury , brzmi właśnie "złap kulturę w dobrej cenie". - Można tam znaleźć informacje o takich wydarzeniach, na które bilet kosztuje maksymalnie 20 zł lub takich, na które wstęp jest wolny – tłumaczył na konferencji prasowej w Warszawie dyrektor NCK Krzysztof Dudek.

Projekt ma przede wszystkim przybliżyć i otworzyć ludzi na kulturę, która przecież nie musi być droga. Portal został zaplanowany jako prosty w obsłudze zbiór czterech głównych funkcji: wyszukiwarka wydarzeń, rekomendacja wydarzeń, Lista Ciekawych Miejsc oraz Zasoby on-line. Użytkownik może na nim znaleźć listę wydarzeń kulturalnych z opisami, organizowanych w pobliżu miejsca jego zamieszkania, a także w innych rejonach kraju, np. informacje o koncertach, spektaklach teatralnych, seansach filmowych, wystawach.

Portal powstał w ramach programu Kultura Dostępna z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest reakcją na wyniki badań, które pokazują, że w porównaniu z obywatelami innych krajów UE, Polacy odznaczają się niskim poziomem uczestnictwa w kulturze.

Przeczytaj też: Drugi sezon kina samochodowego pod Stadionem Narodowym

d3fofb3

Podziel się opinią

Share

d3fofb3

d3fofb3