Trwa ładowanie...

Zlot fiatów 125p na Żeraniu (zdjęcia)

Muzeum PRL-u na czterech kółkach

Zlot fiatów 125p na Żeraniu (zdjęcia)
d1334rw

W ubiegły weekend w Warszawie odbył się zlot miłośników samochodów marki Fiat 125p. Miał on swoje miejsce nie gdzie indziej jak pod fabryką FSO na Żeraniu. Na zjazd przybyło ok. 60 samochodów tej marki i ok.20-30 innych aut z epoki PRL-u. Właściciele bardzo często wybierają takie, a inne modele samochodów właśnie przez sentyment do tych czasów. Ich samochody to bardzo często jeżdżące muzeum PRL-u na czterech kółkach.

Fiata 125p produkowano w latach 1967-1991, a samochód stał się jednym z niewątpliwych symboli okresu PRL w Polsce. Kierowcy zazwyczaj dbają o to, żeby auta nawet w najmniejszych detalach wyglądały jak te z epoki. Oprócz oryginalnych siedzeń w samochodach oraz piesków z dyndającą główką, w samochodach możemy znaleźć inne pamiątki sprzed lat. Na tylnej półce mam pieniądze sprzed denominacji i aparat fotograficzny Fed 5b - mówi Paweł Balcerzak, jeden z uczestników zlotu. W innych fiatach można było też zobaczyć na przykład papierosy Klubowe w miękkim opakowaniu, pożółkłą "Trybunę Ludu" albo tabliczkę "Po skończonej pracy załóż majtki".

Paweł Balcerzak na zlot jechał 6 godzin z Wrocławia. Swojego dużego fiata, rocznik 1974, kupił z miłości do polskiej motoryzacji. To mój pierwszy, ale na pewno nie ostatni fiat - mówi. Prowadzi fanowską stronę internetową 125p.net. Swój samochód wynajmuje też na przykład parom do ślubu. Dzisiaj mój fiat zagrał też w teledysku hip-hopowym - dodaje Paweł.

d1334rw

Zlot na Żeraniu zorganizowany był przez forum125p.pl, przemówienie wygłosił także dyrektor FSO, Edward Pietrzak. Podczas wydarzenia wybrano najładniejsze samochody w czterech kategoriach: najładniejsze auto, auto zlotu, tuning soft i tuning max. Były też zawody sprawnościowe: slalom i wjazd tyłem do garażu na czas. Samochody wyruszyły także na przejażdżkę po mieście.

Zobaczcie zdjęcia najciekawszych i najpiękniejszych fiatów zlotu autorstwa Pawła Balcerzaka.

d1334rw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1334rw