Trwa ładowanie...
d2c0llj

Zlot "Hells Angels". Policja zatrzymała kilku motocyklistów

"Wobec tych, którzy łamią przepisy prawa, będą wyciągane konsekwencje"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zlot "Hells Angels". Policja zatrzymała kilku motocyklistów
d2c0llj

*Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zapewnił, że światowy zlot motocyklistów klubu "Hells Angels" pod Warszawą jest monitorowany przez policję. Tylko ze stołecznego garnizonu w zabezpieczenie zaangażowanych jest 5 tysięcy policjantów. *

Jak już informowaliśmy , światowy zlot członków klubu motocyklowego "Hells Angels" ma się odbyć od piątku do niedzieli w podwarszawskiej Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim; klub liczy kilka tysięcy osób na całym świecie, a część z nich ma być związana ze światem przestępczym.

- Monitorujemy sprawę. Jest znana nie od wczoraj, tylko od wielu miesięcy. Policja czuwa nad tym, by zapewnić bezpieczeństwo obywatelom naszego kraju - zapewnił w czwartek minister Błaszczak, pytany o zabezpieczenie zlotu ze strony podległych mu służb.

d2c0llj

- Kilku motocyklistów zostało zatrzymanych w drodze na zlot, dlatego że złamali obowiązujące prawo. Polska jest krajem praworządnym, w związku z tym wobec tych, którzy łamią przepisy prawa, będą wyciągane konsekwencje - zapewnił szef MSWiA.

Zastępca komendanta głównego policji inspektor Andrzej Szymczyk powiedział dziennikarzom, że zatrzymano dwie osoby, a policja przygotowywała się do tego zlotu od wielu miesięcy. - Pierwsze czynności podjęliśmy na początku tego roku i była to ożywiona współpraca międzynarodowa - powiedział.

- Wczoraj do kraju przyleciało kilkunastu oficerów z różnych państw, którzy zajmują się bezpośrednio problematyką gangów motocyklowych - podał. Współpracują oni z policjantami stołecznymi, a stołeczny komendant policji jest odpowiedzialny za zabezpieczenie.

- Do zabezpieczenia całego tego przedsięwzięcia jest łącznie dedykowanych - w samym tylko garnizonie stołecznym - pięć tysięcy funkcjonariuszy - poinformował Szymczyk. - To nie wszystko - każda z komend wojewódzkich dostała zadania dotyczące tego zabezpieczenia - dodał.

d2c0llj

Szymczyk wyliczył, że działania policji dotyczą bieżącego monitoringu przejazdu tych osób, kontroli bagażu, kontroli osobistych, kontroli notowań kryminalnych. To również "bardzo ścisła współpraca" ze Strażą Graniczną - podkreślił. - Chodzi o procedury co do osób, które mogłyby być niepożądane na naszym terenie - wyjaśnił.

Policjanci ruchu drogowego są dedykowani do tego zadania - głównie na południowej i zachodniej granicy kraju - podał. W środę doszło do pierwszych zatrzymań - dwie osoby na autostradzie A2 w Wielkopolsce zatrzymano w policyjnych izbach zatrzymań za jazdę pod wpływem alkoholu. - Dodatkowo do pracy związanej z zabezpieczeniem skierowano funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji - mówił Szymczyk.

Zaznaczył, że jest to zlot o charakterze prywatnym.

Źródło: PAP

d2c0llj

Przeczytajcie też: Dzień Otwarty w ośrodku dla uchodźców. "Przyjedź i poznaj ich"

d2c0llj

Podziel się opinią

Share
d2c0llj
d2c0llj