Trwa ładowanie...
sky club
05-07-2012 12:58

Złożą doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Sky Club!

Władze wojewódzkie nie mają wątpliwości, że firma celowo wprowadzała w błąd klientów!

Złożą doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Sky Club!
dp8hxee
dp8hxee

Władze województwa mazowieckiego na dzisiejszej konferencji prasowej ogłosiły, że złożą do prokuratury zawiadomienie omożliwości popełnienia przestępstwa przez biuro podróży Sky Club, które przedwczoraj ogłosiło upadłość za pośrednictwem swojej strony internetowej. Decyzja została powzięta na podstawie nieprawdziwych informacji podanych przez przedstawicieli zarządu firmy 2 lipca na spotkaniu zarządem województwa mazowieckiego oraz przedstawicielami Ministerstwa Sportu i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zapewniali oni, że uregulowali wszystkie należności wobec kontrahentów z zagranicy tak, że ich umowy z klientami nie są w żaden sposób zagrożone. Utrzymywali także, że sytuacja finansowa biura pozwala na prowadzenie działalności do końca sezonu turystycznego.

Biuro podróży Sky Club przekazało wczoraj władzom wojewódzkim pełne listy osób, które wysłało za granicę. Nie pokrywają się one jednak z informacjami, które zgromadził MSZ. Według biura wczoraj za granicą przebywało 4,7 tys. turystów, MSZ podaje, że było ich niecałe 4 tysiące.

Na konferencji poinformowano także, że większość turystów wróci do Polski do niedzieli. Za granicą pozostaną ci, których pobyty zostały opłacone. Oni bez przeszkód mogą kontynuować wakacje. Wrócą do kraju do 17 lipca.

Wstępne szacunki województwa wskazują, że biuro podpisało umowy, które częściowo, lub w całości nie mogą zostać zrealizowane, z około 19 tys. osób. Opiewają one na 30 milionów złotych. Gwarancja ubezpieczeniowa biura, która wynosi 25 milionów złotych, nie wystarczy zatem na pokrycie całości roszczeń.

dp8hxee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp8hxee