Trwa ładowanie...
d2e3h5t

Złożono zażalenie na umorzenie śledztwa ws. gwałtu w Lesie Kabackim

Zażalenie złożyła pełnomocniczka ofiary przestępstwa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Złożono zażalenie na umorzenie śledztwa ws. gwałtu w Lesie Kabackim
d2e3h5t

Do mokotowskiej prokuratury wpłynęło zażalenie na postanowienie o umorzeniu śledztwa w sprawie zeszłorocznego gwałtu w Lesie Kabackim - informuje " Życie Warszawy ". Zażalenie złożyła pełnomocniczka poszkodowanej.

Czytaj również: Ofiara gwałtu w Lesie Kabackim: "Niektórzy myślą, że kobietę można zgwałcić, bo jest seksownie ubrana"

Prokuratura umorzyła sprawę gwałtu na młodej kobiecie w Lesie Kabackim w grudniu ubiegłego roku. Do tego brutalnego przestępstwa doszło ostatniego dnia sierpnia 2013 r. w Lesie Kabackim . Młoda biegaczka, która wybrała się wieczorem na jogging, została napadnięta. Nieznany mężczyzna sterroryzował ją przedmiotem przypominającym broń i zgwałcił.

d2e3h5t

Policji nie udało się jednak złapać sprawcy - mimo publikacji* rysospisu sprawcy na ekranach w komunikacji miejskiej, na internetowych stronach miasta i dzielnic oraz w Wydziałach Obsługi Mieszkańców. Opulikowały go wszystkie serwisy informacyjne. W poszukiwanie sprawcy zostali nawet włączeni kontrolerzy biletów ZTM . Niestety, na próżno. *

Sprawą ponownie zajmie się teraz sąd. - Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w ciągu dwóch tygodni - powiedział zastępca prokuratora rejonowego Warszawa- Mokotów Wojciech Sołdaczuk.
- W zażaleniu opisane są istotne informacje dotyczące pewnych zdarzeń po umorzeniu postępowania. Są to informacje ze stycznia tego roku dotyczące ewentualnego sprawcy. Policja to weryfikuje i sprawdza - powiedział.

Po umorzeniu śledztwa zgwałcona kobieta skrytykowała w mediach pracę policjantów prowadzących dochodzenie. Jak powiedziała, była wielokrotnie obrażana, a wręcz upokarzana przez mundurowych. Jak powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji st. asp. Mariusz Mrozek, Trwają czynności wyjaśniające mających na celu weryfikację tych informacji.

Informacje o poszukiwanym można nadal składać w Komendzie Rejonowej Policji przy ul. Malczewskiego, a także dzwoniąc na numery telefonów: 22 603 14 54 lub 22 603 11 56. Informacje można przekazywać również na alarmowe numery policji: 997 i 112.

d2e3h5t

Czytaj również: Najbardziej niebezpieczne dzielnice Warszawy w 2013 roku

d2e3h5t

Podziel się opinią

Share
d2e3h5t
d2e3h5t