Trwa ładowanie...

Zmarł Piotr S. Podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie

Do tragedii doszło 19 października, na placu Defilad.

Share
Zmarł Piotr S. Podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie
d1b98q4

Lekarzom nie udało się uratować Piotra S., który podpalił się w centrum Warszawy. Mężczyzna zmarł po 10 dniach pobytu w szpitalu.

O śmierci mężczyzny poinformowała redakcja Oko.press, powołując się na jego rodzinę.

Do tragedii doszło 19 października, na pl. Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki. 54-letni mężczyzna oblał się nieustaloną substancją i podpalił. Na miejsce zostali wezwani strażacy i karetka pogotowia, która przewiozła go do szpitala.

d1b98q4

Mężczyzna w chwili przekazania go medykom był nieprzytomny, ale żył. Jego stan był bardzo ciężki. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że ma poparzone 60 proc. powierzchni ciała.

Zanim Piotr S. podpalił się siedział przez kilka godzin na pl. Defilad. Tak wynika z zapisu kamer monitoringu. - Nikogo nie zagadywał. Miał ze sobą torbę i dwa nieduże baniaki. W pewnym momencie wstał, rozrzucił kartki. Oblał się płynem z baniaków i podpalił. Pracownicy obsługi parkingu ugasili go w kilkanaście sekund - opowiadał "Gazecie Wyborczej" pracownik PKiN, który oglądał nagranie z monitoringu.

Piotr S. zostawił też list, w którym zawarł swój manifest przeciwko obecnej władzy. "PiS ma moją krew na swoich rękach" - napisał 54-latek.

Źródło: oko.press, gazeta.pl, WP

d1b98q4

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Referendum ws. pomników smoleńskich? "Niech warszawiacy się wypowiedzą"

d1b98q4

Podziel się opinią

Share
d1b98q4
d1b98q4