Trwa ładowanie...
dvywy5n

Zmarł Piotr S. Podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie

Do tragedii doszło 19 października, na placu Defilad.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarł Piotr S. Podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie
dvywy5n

Lekarzom nie udało się uratować Piotra S., który podpalił się w centrum Warszawy. Mężczyzna zmarł po 10 dniach pobytu w szpitalu.


O śmierci mężczyzny poinformowała redakcja Oko.press, powołując się na jego rodzinę.

Do tragedii doszło 19 października, na pl. Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki. 54-letni mężczyzna oblał się nieustaloną substancją i podpalił. Na miejsce zostali wezwani strażacy i karetka pogotowia, która przewiozła go do szpitala.

dvywy5n

Mężczyzna w chwili przekazania go medykom był nieprzytomny, ale żył. Jego stan był bardzo ciężki. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że ma poparzone 60 proc. powierzchni ciała.

Zanim Piotr S. podpalił się siedział przez kilka godzin na pl. Defilad. Tak wynika z zapisu kamer monitoringu. - Nikogo nie zagadywał. Miał ze sobą torbę i dwa nieduże baniaki. W pewnym momencie wstał, rozrzucił kartki. Oblał się płynem z baniaków i podpalił. Pracownicy obsługi parkingu ugasili go w kilkanaście sekund - opowiadał "Gazecie Wyborczej" pracownik PKiN, który oglądał nagranie z monitoringu.

Piotr S. zostawił też list, w którym zawarł swój manifest przeciwko obecnej władzy. "PiS ma moją krew na swoich rękach" - napisał 54-latek.

Źródło: oko.press, gazeta.pl, WP

dvywy5n

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Referendum ws. pomników smoleńskich? "Niech warszawiacy się wypowiedzą"

Podziel się
dvywy5n

Podziel się opinią

Share

dvywy5n

dvywy5n