Trwa ładowanie...
d2wiqc5

Zmiany na Wisłostradzie. Tak będzie aż do maja

Zmiana organizacji ruchu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiany na Wisłostradzie. Tak będzie aż do maja
d2wiqc5

Wisłostrada bliżej Wisły i zamknięta ul. Czwartaków - takie zmiany w ruchu drogowym zostały wprowadzone od środy, 19 października. To kolejne etapy miejskich inwestycji.

Nad Wisłą przebudowywane są bulwary – pod Wisłostradą powstaje nowe przejście podziemnego na wysokości ul. Bednarskiej. Znakomicie ułatwi ono dojście nad rzekę z Powiśla i Krakowskiego Przedmieścia. Przejście budowane jest etapowo co wiąże się z „przekładaniem” jezdni Wybrzeża Kościuszkowskiego tak aby przez cały czas były przejezdne.

Aż do maja 2017 r.

d2wiqc5

Teraz w kierunku Mostu Śląsko-Dąbrowskiego kierowcy jeżdzą tymczasową jezdnią wybudowaną na nasypie bliżej budowanych bulwarów. Na noc z 18 na 19 października wykonawca robót zaplanował wprowadzenie kolejnego etapu, w którym również ruch w stronę Mostu Józefa Poniatowskiego zostanie przełożony na jezdnię bliżej rzeki. W miejscu wyłączonych jezdni będzie plac budowy, który obejmie cały rejon wylotu ul. Bednarskiej (zamknięte zostaną również chodniki). Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do maja 2017 r.

Wyremontowany odcinek bulwarów

Latem zeszłego roku otwarty został wyremontowany odcinek bulwarów od Mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść (ok. 1 km), teraz prace prowadzone są na drugim fragmencie promenady - od Mostu Świętokrzyskiego do Śląsko-Dąbrowskiego (ok. 1,2 km). Powstanie promenada spacerowa ze ścieżką rowerową, będą pawilony usługowe, ułożone zostaną kamienie których będzie można przejść nad wodą, umocnione zostanie nabrzeże.

Przebudowa Żołnierskiej

d2wiqc5

Trwa przebudowa ul. Żołnierskiej. Wykonawca prac zapowiada kolejne zmiany w ruchu drogowym. Od środy, 19 października od godz. 5.00 zamknięta została ul. Czwartaków na odcinku od ul. Żołnierskiej do skrzyżowania z ul. Zesłańców Polskich. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Marsa – al. gen. A. Chruściela „Montera” – I. Paderewskiego. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 20 grudnia. Utrudnienia w tym miejscu związane są z przebudową ul. Czwartaków przy skrzyżowaniu z ul. Żołnierską. Nad skrzyżowaniem ul. Czwartaków na ul. Żołnierskiej powstaną dwa wiadukty.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Źródło: (UM Warszawa)

Przeczytaj też: Real - Legia. Znamy składy. W pobliżu stadionu doszło do starć kibiców z policją

d2wiqc5

Podziel się opinią

Share
d2wiqc5
d2wiqc5