Trwa ładowanie...

Zmiany w komunikacji na sylwestra. Metro przez całą noc

Sprawdź, jak dojechać i wrócić z imprezy sylwestrowej.

Zmiany w komunikacji na sylwestra. Metro przez całą noc
d1tzjl0
d1tzjl0

Metro kursujące przez całą noc, więcej kursów autobusów nocnych i specjalne dodatkowe tramwaje. Miasto przygotowuje się na noc sylwestrową. Z tego powodu w komunikacji nastąpi wiele zmian.

Choć do 31 grudnia pozostało jeszcze kilka dni, to ratusz już dziś podzielił się informacją, jak będzie wyglądała sylwestrowa komunikacja.

Najważniejsze zmiany dotyczą metra . Podziemna kolejka będzie kursowała przez całą noc sylwestrową. Od godz. 20 do 1.30 pociągi na pierwszej linii będą podjeżdżały na stacje co 3 minuty, a na drugiej – co 5 minut. Od godziny 1.30 do 3 będzie obowiązywała 10-minutowa częstotliwość, a po godzinie 3 – 15-minutowa.

Organizatorzy zwracają również uwagę, że w sylwestra od godz. 20.30 do 1.30 zamknięta będzie stacja metra Centrum. Związane jest to ze względami bezpieczeństwa. Osoby udające się na pl. Defilad powinny korzystać ze stacji Świętokrzyska.

SKM-ką po północy

Dla mieszkańców przygotowano też wiele innych dodatkowych udogodnień. Po północy na tory wyjadą dodatkowe pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej do Pruszkowa , Sulejówka Miłosny, Otwocka i Wieliszewa. Ponadto dla wybranych pociągów SKM (do Sulejówka Miłosny i Pruszkowa) i KM (do Sochaczewa, Pilawy i Mińska Mazowieckiego) zostaną przesunięte godziny kursowania.

d1tzjl0

Do godziny 23.59 ruch pociągów po podmiejskiej i dalekobieżnej linii średnicowej będzie odbywał się zgodnie z rozkładem jazdy. Od północy do około godziny 3.15 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia wszystkie pociągi będą kursowały przez Warszawę Centralną z pominięciem stacji: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota.

Dodatkowe tramwaje i autobusy

Przez całą noc będą kursowały tramwaje linii 2, 4 (kursy do pętli ANNOPOL), 9 (kursy do pętli WIATRACZNA), 24 i 33. W godzinach 20-1 będą podjeżdżały na przystanki co około 10 minut. Przez całą noc będzie można skorzystać również z linii autobusowej 507, która w godzinach 21-23 będzie kursowała co około 15 minut, a po godzinie 23 – co pół godziny.

Częściej będą kursowały także autobusy wybranych linii nocnych: N13, N24, N25, N33, N35, N37, N42, N43, N44, N64 i N81. Będą one obsługiwane taborem przegubowym.

Zamknięta Marszałkowska

Ponadto od 31 grudnia od godziny 15 do 1 stycznia do godziny 6 w związku z przygotowaniami do zabawy sylwestrowej zamknięta dla ruchu będzie ulica Marszałkowska na odcinku Al. Jerozolimskie – Świętokrzyska.

d1tzjl0

W tym czasie autobusy linii 520, N32, N35, N38, N42, N85 i N88 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Trasy zmienią też tramwaje linii 4,15 i 35.

Ponadto około północy wyłączone z ruchu będzie rondo Dmowskiego. Autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe, natomiast ruch tramwajowy we wszystkich kierunkach zostanie wstrzymany. Drożność Al. Jerozolimskich zostanie przywrócona po zakończeniu pokazu fajerwerków i zejścia widzów z jezdni.

Szczegóły wszystkich zmian można znaleźć na stronie www.ztm.waw.pl.

d1tzjl0

Źródło: ZTM/UM Warszawa/Wawalove

(Oprac: MO)

d1tzjl0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tzjl0