Trwa ładowanie...
autobusy
+1
Luiza Poreda
18-12-2012 09:12

Zmiany w kursowaniu autobusów "L"

Czekają one przede wszystkim mieszkańców Piaseczna oraz Pruszkowa

Zmiany w kursowaniu autobusów "L"
d34vjm3
d34vjm3

ZTM wybiera operatorów, którzy w przyszłym roku będą obsługiwali eLki, z wyjątkiem Wieliszewa i Izabelina, gdzie umowy obowiązują do końca marca przyszłego roku.

Na kontynuację współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego zdecydowały się prawie wszystkie samorządy. Jedynie władze Pruszkowa postanowiły uruchomić własne połączenia. Tym samym 1 stycznia 2013 roku zakończy kursowanie linia L11.

W przyszłym roku większe zmiany czekają jedynie pasażerów korzystających z linii dowozowych na terenie Piaseczna. 1 stycznia zostanie zmieniona trasa linii L-3, która będzie dojeżdżała do pętli PKP Piaseczno, a w weekendy, w wybranych kursach, również do Nowej Woli i kościoła w Starej Iwicznej. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta i Gminy Piaseczno od stycznia zmieni się również lokalna taryfa – podrożeją bilety jednorazowe i miesięczne emitowane przez przewoźnika.

Od 1 lutego wszystkie linie lokalne kursujące na terenie gminy będą dojeżdżały do pętli przy urzędzie miasta w Piasecznie. Rozkłady jazdy eLek zostaną skoordynowane na wspólnym odcinku trasy (Gołków - pętla przy urzędzie), a w wybranych porach również z linią 727. Dzięki temu linie L-2, L-5 oraz L13 w godzinach szczytu będą podjeżdżały na przystanki średnio co 10-20 minut, a w pozostałych porach co pół godziny.

W pozostałych gminach ceny biletów (emitowanych przez przewoźników) i trasy pozostaną bez zmian.

d34vjm3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34vjm3