Trwa ładowanie...

Zmiany w kursowaniu pociągów od 12 października!

Czeka nas miesiąc utrudnień w samej Warszawie

Zmiany w kursowaniu pociągów od 12 października!
d2k6zqm
d2k6zqm

Od 12 października do 13 grudnia pociągi będą jeździły według zmienionych rozkładów. Zmiany związane są z modernizacją torów na trasach z Warszawy do Skierniewic i Białegostoku oraz w samej Warszawie, gdzie część składów Intercity skierowanych zostanie na Dworzec Gdański . Taka zmiana spowodowana jest modernizacją na Dworcu Zachodnim.

Zmiany dotyczące kursowania pociągów nie ominą samej stolicy. W związku z wymianą rozjazdów na Dworcu Zachodnim oraz modernizacją trasy między tą stacją a Warszawą Centralną, 27 składów Intercity w wybranych terminach zmieni miejsce przyjazdu i odjazdu. 15 pociągów zostanie skierowanych na Dworzec Gdański z pominięciem Warszawy Zachodniej, Centralnej i Wschodniej. Prace remontowe będą trwały od 14 października do 1 grudnia, a modernizacja pozwoli podnieść prędkość składów wjeżdżających na stacje z 20 km/h do 60 km/h.

– Organizację informacji pasażerskiej i kas biletowych mamy przećwiczoną po tym, jak pociągi jeździły przez Warszawę Gdańską w marcu – mówi rzeczniczka PKP IC Zuzanna Szopowska. Jak zapewnia, rozwiązania przyjęte będą analogiczne, łącznie z honorowaniem biletów przez ZTM.

d2k6zqm

Trwają utrudnienia na trasie Warszawa - Łódź

Utrudnienia czekają na pasażerów na linii Warszawa-Łódź na odcinku do Skierniewic. W tym momencie z Warszawy do Łodzi kursuje 19 pociągów PKP Intercity (10 zatrzymuje się w Żyrardowie i 12 w Skierniewicach) oraz 18 składów z Łodzi do stolicy (10 zatrzymuje się w Żyrardowie i 11 w Skierniewicach). Po październikowej korekcie rozkładu jazdy Przewozy Regionalne zachowają pięć par pociągów interRegio łączących te dwa największe miasta środkowej Polski. Większość z nich kierowana będzie nie standardową trasą przez Skierniewice i Żyrardów, ale objazdem przez Bełchów i Sochaczew z wjazdem na stację Skierniewice. Zdaniem przewoźnika taki przebieg kursów zapewnia większą punktualność przejazdu. Omija on bowiem remontowany obecnie odcinek Żyrardów – Pruszków.

Od października PKP Intercity zwiększył o 10 liczbę kursujących porannych zastępczych dla pociągów autobusów ze Skierniewic i Żyrardowa do Warszawy i o 10 popołudniowych ze stolicy do tych miast. Obecnie kursuje ich 40. Busy jeżdżą co kwadrans od 4.45 rano i od 15.25.

Modernizacja tej linii warta jest ponad 1 mld zł i pozwoli w przyszłym roku skrócić podróż z Warszawy do Łodzi do 70 minut.

Na rok zamknięty został fragment torów z Warszawy do Białegostoku

Z tego powodu przewoźnicy wprowadzili zastępczą komunikację autobusową, która obejmie połączenia dalekobieżne i regionalne. PKP Intercity zaplanowało wzmocnienie już istniejących połączeń autobusowych z Warszawy do Białegostoku dodatkowymi kursami, które będą się zatrzymywały na przystankach pośrednich. Zarówno bezpośrednie połączenie autobusowe (4 razy dziennie), jak i autobusowo–kolejowe z przesiądką w Małkini (8 połączeń dziennie) mają pozwolić dotrzeć z Warszawy Centralnej do Białegostoku w trzy godziny za cenę 30 złotych. Na odcinku Tłuszcz – Łochów Koleje Mazowieckie zapewnią aż 50 połączeń komunikacji zastępczej dziennie.

d2k6zqm
d2k6zqm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k6zqm