Trwa ładowanie...
d1xwgp1

Zmiany w Radzie Miasta Warszawa. Nie będzie opłatka podczas obrad

To była tradycja. W przerwie ostatniej przed świętami sesji Rady Miasta Warszawa łamano się opłatkiem, czytano Pismo Święte. Teraz się to zmieni. Tak, mimo sprzeciwu przedstawicieli PiS, zdecydowała przewodnicząca Rady.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rok wcześniej apelowano o zmianę charakteru wydarzenia
Rok wcześniej apelowano o zmianę charakteru wydarzenia (East News, Fot: Marek Lasyk)
d1xwgp1

Nie będzie tradycyjnego opłatka podczas obrad Rady Warszawy - donosi portal wyborcza.pl. Taką decyzję podjęła Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady. Jej zdaniem będzie to "nowa tradycja".

- To spotkanie opłatkowe zawsze nam wypadło na bardzo ciężkiej, ostatniej w grudniu sesji, podczas której debatowaliśmy o budżecie. W tym roku dodatkowo będzie omawiana sprawa odpadów. Jestem odpowiedzialna za organizację pracy Rady - tłumaczyła.

Dodała, że niektórzy radni zwracali uwagę, że muszą przerywać obrady, a nie dla wszystkich jest to ważne. - Uznałam, że zrobimy takie spotkanie opłatkowe poza sesją. Odbędzie się 17 grudnia. Kto będzie chciał, to przyjdzie - podkreśliła Malinowska-Grupińska.

d1xwgp1

Awantura w Sejmie. Nitras: chronicie Banasia, macie z nim deal

Jak zaznaczyła, spotkanie odbędzie się bez duchownych, ale "teoretycznie mogą przyjść". Zwróciła uwagę, że choć zaproszeni zostaną m.in. abp Sławoj Leszek Głódź i Henryk Hoser, to "do tej pory nie przychodzili".

Zdania są podzielone

Zadowolenia ze zmiany tradycji nie kryje lewicowa radna Agata Diduszko-Zyglewska. - Ta zmiana bardzo mnie cieszy. (...) Doceniam ten krok - podkreśliła. Odmiennego zdania jest przedstawiciel PiS Dariusz Figura.

d1xwgp1

– To zerwanie wieloletniej tradycji. Bardzo zły pomysł. Spotkanie opłatkowe miało swoją rangę. Mam wrażenie, że radni PO znaleźli się pod wpływem mniejszościowej, antychrześcijańskiej grupy. Przecież tzw. opłatek odbywał się w czasie przerwy rady. Przychodził na niego ten, kto chciał. Nie możemy godzić się na dyktat mniejszości. Nie widzę powodu, by rezygnować z tej tradycji - ocenił.

Zobacz też: Interwencja policji w kościele. 13-latek nie chciał połknąć hostii

Przypomnijmy, że już w grudniu 2018 roku lewicowi politycy apelowali o zmianę charakteru spotkania opłatkowego.

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xwgp1

Podziel się opinią

Share
d1xwgp1
d1xwgp1