Trwa ładowanie...

Zmiany w rozkładzie jazdy SKM

Zmiany są związane z pracami modernizacyjnymi na odcinku Pruszków – Grodzisk Maz. – Żyrardów oraz przebudową mostu na Utracie w Pruszkowie

Zmiany w rozkładzie jazdy SKM
d1oiwkv
d1oiwkv

Od 1 lutego br. dla pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, obsługujących linię pruszkowską, będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy. Zmieni się także rozkład linii autobusowej ZS1. Zmiany są związane z pracami modernizacyjnymi na odcinku Pruszków – Grodzisk Maz. – Żyrardów oraz przebudową mostu na Utracie w Pruszkowie.

Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 oraz pociągi Kolei Mazowieckich, obsługujące odcinek Warszawa – Pruszków, będą od 1 lutego kursowały według zmienionego rozkładu jazdy.

Jednocześnie zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy dla zastępczej linii autobusowej ZS1. Autobusy będą kursowały w dni powszednie, w godzinach szczytu komunikacyjnego, według rozkładu jazdy dostosowanego do rozkładu jazdy pociągów. Pozwoli to na zapewnienie dojazdu do i z Pruszkowa w czasie dłuższych przerw w kursowaniu pociągów. ZTM będzie na bieżąco monitorował funkcjonowanie linii ZS1, aby – w razie potrzeby – zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów.

Rozkład jazdy będzie obowiązywał do 14 marca br. Wprowadzenie kolejnych korekt jest planowane na 15 marca oraz 1 i 25 kwietnia br.

Wszystkie bilety ZTM (z uwzględnieniem stref taryfowych) będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinkachWarszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie.

d1oiwkv

Uwaga! Pasażerowie z biletami ZTM w pociągach KM niewyposażonych w kasowniki, w celu skasowania lub aktywowania biletów, powinni udać się do kierownika pociągu – wsiadając pierwszymi drzwiami, licząc od czoła składu (zgodnie z zasadami obowiązującymi w KM).

Wszystkie rodzaje biletów KM (do odpowiednich stacji) będą honorowane w pociągach SKM *na odcinkach *Warszawa Wschodnia – Pruszków *i *Warszawa Wschodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Dodatkowo honorowanie biletów KM będzie obowiązywało w autobusach linii:

  • ZS1 – na całej trasie Pruszków – Dw. Zachodni
  • 127 – na odcinku PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni
  • 178 – na odcinku PKP Ursus – PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich
  • 187 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – PKP Ursus – PKP WKD Al. Jerozolimskie - Dw. Zachodni
  • 191 – na odcinku PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich
  • 194 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – PKP Ursus – PKP Włochy
  • 517 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – Dw. Zachodni
  • 716 – na odcinku Traugutta – PKP Ursus – PKP Włochy
  • 717 – na odcinku Traugutta – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni.
d1oiwkv

Korekta rozkładu jazdy jest związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK na odcinku Pruszków – Grodzisk Maz. – Żyrardów oraz przebudową mostu na Utracie w Pruszkowie.

Rozkład jazdy pociągów SKM S1 ważny od 1 lutego jest dostępny tutaj

d1oiwkv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oiwkv