Trwa ładowanie...

Zmiany w ruchu na Trasie AK

Utrudnienia potrwają do poniedziałku.

Zmiany w ruchu na Trasie AK
d9sktbn
d9sktbn

Kolejne zmiany w ruchu związane z przebudową Trasy Armii Krajowej – dziś wieczorem na wiadukt na ul. Powązkowskiej wróci ruch. W sobotę i niedzielę natomiast wymieniana będzie nawierzchnia jezdni na rondzie przy ul. W. Broniewskiego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebudowuje Trasę AK do parametrów drogi ekspresowej S8. Prace budowlane trwają na całym odcinku drogi – od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Samochody jeżdżą w obydwu kierunkach wyremontowaną już północną nitką trasy, a ekipy budowlane weszły na część południową. Zakończył się remont wiaduktów ul. Powązkowskiej nad Trasą Armii Krajowej. Przejazd pomiędzy ul. Powązkowską a gen. S. Maczka prowadzony jest na dwóch niezależnych obiektach, oddzielnych dla każdego kierunku ruchu. I dlatego wiadukty mogły być remontowane oddzielnie, bez przerywania w tym miejscu połączenia Bemowa i Bielan z centrum.

Wiadukt wschodni (w kierunku Bemowa) wyremontowano w zeszłym roku, zachodni (w stronę centrum) zostanie otwarty dziś około godz. 22.00. Równocześnie otwarte zostaną wyremontowane łącznice węzła z Trasą AK i w tym miejscu czynne będą już wszystkie relacje wjazdowe i zjazdowe.

Natomiast na sobotę i niedzielę wykonawca remontu zaplanował wymianę nawierzchni na rondzie ul. W. Broniewskiego pod wiaduktami Trasy AK. Rondo zostanie całkowicie zamknięte w piątek 24 lipca około godz. 22.00 i ponownie otwarte w poniedziałek 27 lipca około godz. 6.00. Nie będzie żadnego połączenia z jezdniami bocznymi trasy; tramwaje będą jeździły bez zmian. Ominąć zamkniętą ul. W. Broniewskiego można korzystając z ul. J. Słowackiego lub Powązkowskiej i gen. S. Maczka. Swoje trasy zmienią autobusy linii 114 i 303.

d9sktbn

W nocy z czwartku na piątek (z 23 na 24 lipca) oraz z piątku na sobotę (z 24 na 25 lipca) w godz. 22.00 – 6.00 zwężane będą jezdnie główne Trasy Toruńskiej oraz północna jezdnia boczna na węźle z ul. Modlińską.

d9sktbn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9sktbn