Trwa ładowanie...

"Znakomite potrawy siostry Anastazji”.Takie książki znajdziesz w ofercie Poczty Polskiej

Poczta Polska ma prawicową ofertę lektur

Share
"Znakomite potrawy siostry Anastazji”.Takie książki znajdziesz w ofercie Poczty Polskiej
d1qvcu5

Poczta Polska ma mało urozmaiconą ofertę książek. Wśród nich znajdują się przede wszystkim pozycje kulinarne i religijne. Nie brakuje również stałej prenumeraty kontrowersyjnych tytułów Gazety Polskiej.

WawaLove.pl udało się do kilku punktów Poczty Polskiej, aby przyjrzeć się ofercie prasowej. W Poczcie Głównej na ul. Świętokrzyskiej wybór czasopism jest. Jednak niepokoją pozycje książkowe. Zdecydowaną większość półek zajmują takie egzemplarze jak "Znakomite potrawy siostry Anastazji” albo ks. Jan Kaczkowski "Życie na pełnej petardzie”.

Warszawa nie jest odosobniona. Napływają do nas zdjęcia z innych części Polski, gdzie asortyment poczty nie odbiega od normy.

**

**

d1qvcu5

Filia Urzędu Pocztowego Gliwiece. Fot. czytelnik

Dodatkowo Poczta Polska prowadzi co tygodniową prenumeratę Gazety Polskiej. Czasopismo od środy szokuje czytelników okładką z trupem i uchodźcami.

Tytuł, który zwraca uwagę to „Uchodźcy przynieśli śmiertelne choroby”. Jak zauważają internauci na Twitterze, zdjęcie główne jest mocno kontrowersyjne, a hasło przypomina antysemicką propagandę z czasów III Rzeszy.

**

**

d1qvcu5

WawaLove.pl poprosiło w tej sprawie o komentarz rzecznika prasowego Poczty Polskiej.

- Decyzja o wprowadzeniu danych wydawnictw do sprzedaży podejmowana jest na podstawie czynników ekonomicznych, ze szczególnym uwzględnieniem dochodowości. Ważnym kryterium oceny jest również spełnienie oczekiwań naszych klientów. Największą popularnością cieszy się beletrystyka, wydawnictwa o tematyce kulinarnej, religijnej i podróżniczej oraz sygnowane logo Poczty Polskiej S.A. - przeznaczone do sprzedaży wyłącznie w sieci placówek pocztowych. W 2016 r. największym hitem sprzedażowym okazały się wydawnictwa z serii „Kuchnia Siostry Anastazji” - odpowiada Biuro Prasowe Poczty Polskiej SA.

-Zwiększamy atrakcyjność oferowanych wydawnictw książkowych i poprawiamy ich dostępność. Zmieniamy model zarządzania tą kategorią asortymentową, co oznacza zwiększenie rotacji tytułów, wprowadzanie do sprzedaży nowości wydawniczych w dniach ich premier itp. Zależy nam również na wprowadzeniu jednolitych rozwiązań ekspozycyjnych, zgodnych z możliwościami poszczególnych placówek pocztowych - dodaje Poczta Polska.

WawaLove.pl próbowało uzyskać komentarz od rzecznika Poczty Polskiej odnośnie dochodów jakie obecnie odnotowuje Poczta ze sprzedaży wspomnianych książek w porówaniu do ubiegłych lat. Zapytaliśmy również o nakład przeznaczany na sprzedaż. Biuro Prasowe odmówiło odpowiedzi.

d1qvcu5

d1qvcu5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qvcu5
d1qvcu5