Trwa ładowanie...
d76qqxj

Znaleziono granat na warszawskim Bródnie. Interweniowali saperzy

Niewybuch został przewieziony na poligon.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znaleziono granat na warszawskim Bródnie. Interweniowali saperzy
d76qqxj

Straż Miejska informuje o nietypowym znalezisku. Na Bródnie podczas prac budowlanych wykopano granat moździerzowy. Patrol saperski przewiózł niewybuch na poligon.

W czwartek pracownicy budowlani na Bródnie przeżyli niemałe zaskoczenie. Podczas przeprowadzanych wykopów na ul. Toruńskiej natrafili na przedmiot przypominający granat.

- Natychmiast po odkryciu wszelkie prace zostały wstrzymane. Pracownicy oczekiwali na przyjazd zawiadomionej straży miejskiej – komentuje Monika Niżniak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Warszawie.

Wykopy budowlane. Źródło: Straż Miejska w Warszawie

d76qqxj

Strażnicy zabezpieczyli teren, aby nie narażać osób postronnych. Po krótkim czasie na miejsce przybyły również jednostki patrolu rozminowania.

Patrol rozminowania podejmuje interwencję w przypadkach zgłaszanych przez funkcjonariuszy policji, straży miejskiej, gminnej, a także administracji państwowej. Zgłoszenia pilne realizowane są przez nich nie później niż w ciągu 24 godzin od momentu wpłynięcia.

Saperzy stwierdzili, że granat moździerzowy najprawdopodobniej pochodzi z czasów II Wojny Światowej. Niewybuch został zabezpieczony i przewieziony na poligon.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl

*Przeczytaj też: Rusza program Karta Ucznia. Od dzisiaj dzieci i młodzież w wieku szkolnym pojadą za darmo *

d76qqxj

Podziel się opinią

Share

d76qqxj

d76qqxj