Trwa ładowanie...

Znaleziono granat na warszawskim Bródnie. Interweniowali saperzy

Niewybuch został przewieziony na poligon.

Znaleziono granat na warszawskim Bródnie. Interweniowali saperzy
d4fz2tm
d4fz2tm

Straż Miejska informuje o nietypowym znalezisku. Na Bródnie podczas prac budowlanych wykopano granat moździerzowy. Patrol saperski przewiózł niewybuch na poligon.

W czwartek pracownicy budowlani na Bródnie przeżyli niemałe zaskoczenie. Podczas przeprowadzanych wykopów na ul. Toruńskiej natrafili na przedmiot przypominający granat.

- Natychmiast po odkryciu wszelkie prace zostały wstrzymane. Pracownicy oczekiwali na przyjazd zawiadomionej straży miejskiej – komentuje Monika Niżniak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Warszawie.

Wykopy budowlane. Źródło: Straż Miejska w Warszawie

d4fz2tm

Strażnicy zabezpieczyli teren, aby nie narażać osób postronnych. Po krótkim czasie na miejsce przybyły również jednostki patrolu rozminowania.

Patrol rozminowania podejmuje interwencję w przypadkach zgłaszanych przez funkcjonariuszy policji, straży miejskiej, gminnej, a także administracji państwowej. Zgłoszenia pilne realizowane są przez nich nie później niż w ciągu 24 godzin od momentu wpłynięcia.

Saperzy stwierdzili, że granat moździerzowy najprawdopodobniej pochodzi z czasów II Wojny Światowej. Niewybuch został zabezpieczony i przewieziony na poligon.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl

*Przeczytaj też: Rusza program Karta Ucznia. Od dzisiaj dzieci i młodzież w wieku szkolnym pojadą za darmo *

d4fz2tm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fz2tm