Trwa ładowanie...

Znamy już nowego rektora UW? "Pozostał tylko jeden kandydat"

Tym samym zbliżające się głosowanie wydaje się jedynie formalnością.
Share
Znamy już nowego rektora UW? "Pozostał tylko jeden kandydat"
d4agxqo

Za nieco ponad miesiąc, bo dokładnie 20 kwietnia br. odbędzie się wybór nowego rektora Uniwersytetu Warszawskiego. Zwycięzca musi uzyskać bezwzględną większość głosów 364 elektorów, którzy zdecydują o ostatecznym wyniku.

Wygląda jednak na to, że rezultat jest z góry przesądzony, ponieważ zgodę na kandydowanie wyraził jedynie obecny rektor uczelni, prof. Marcin Pałys. 15 marca z dalszej rywalizacji wycofali się bowiem profesorowie: Jolanta Choińska-Mika, Leszek Kolankiewicz oraz Alojzy Nowak. W następny wtorek 22 marca odbędzie się otwarte spotkanie z jedynym kandydatem. Planowana prezentacja potrwa około 15 minut, a tuż po niej będzie czas na zadawanie pytań i wysłuchanie odpowiedzi. Prof. Marcin Pałys jest chemikiem. W latach 2008-2012 był prorektorem UW ds. rozwoju i polityki finansowej. W 2012 został wybrany na rektora UW w kadencji 2012-2016.

To nie będzie typowa debata. To będzie spotkanie z rektorem - kandydatem na rektora:

— Anna Korzekwa (@anna_korzekwa)

d4agxqo

Zapytaliśmy również biuro prasowe Uniwersytetu Warszawskiego, co w przypadku gdyby kandydat nie uzyskał jednak wymaganej większości głosów. Czy istnieje realne zagrożenie, że nowy rektor może w ogóle nie zostać wybrany? Anna Swatowska z UW przekazała, że do tej kwestii szczegółowo odnosi się Ordynacja Wyborcza: "Jeżeli w wyniku zastosowania procedury Rektor nie zostanie wybrany, to wybory przeprowadza się ponownie, począwszy od zgłaszania kandydatów." - czytamy.

Przeczytajcie też: Przedwojenna radiostacja w Babicach ma szansę stać się zabytkiem

d4agxqo

Podziel się opinią

Share
d4agxqo
d4agxqo