Trwa ładowanie...
d15dpdm

Znamy najlepsze warszawskie szpitale. Gdzie leczą najskuteczniej?

W skali kraju stołeczne placówki wypadają nie najlepiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy najlepsze warszawskie szpitale. Gdzie leczą najskuteczniej?
d15dpdm

Czy stołeczne placówki zdrowotne godne są polecenia? Sprawdzało to Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, które opublikowało ranking szpitali 2016.

To już 13. edycja rankingu "Bezpieczny Szpital". Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia udało się stworzyć listę 100 najlepszych szpitali w Polsce . W trakcie badań wzięto pod uwagę m.in. zarządzanie, posiadane certyfikaty, jakość opieki i usług medycznych oraz komfort pobytu pacjenta. Analizie poddano również skargi i inne zdarzenia.

Kto wygrał w stolicy? Na pierwszym miejscu jest Instytut Hematologii, który zajmuje również pierwsze miejsce w całej Polsce wśród szpitali monospecjalistycznych, czyli skupiających się na jednej dziedzinie.

d15dpdm

Drugie miejsce w Warszawie zajął Szpital MSWiA , który w skali kraju jest dopiero 33. Na kolejnych miejscach są: szpital św. Zofii przy ul. Żelaznej, Szpital Praski i Szpital Wolski. Pozostałe warszawskie placówki nie zdobyły wystarczającej liczby punktów, aby wejść do "złotej setki" i znaleźć się w rankingu.

A jakie są Wasze doświadczenia ze stołecznymi szpitalami? Czy są placówki, które możecie polecić? A może wręcz przeciwnie i są takie, których warto unikać? Czekamy na Wasze opinie.

Źródło: CMJ.org/Wawalove

(Oprac: Mateusz Ostrzyżek)

d15dpdm

Przeczytaj też: Fotoradary wracają na ulice. Ma być bezpieczniej

d15dpdm

Podziel się opinią

Share
d15dpdm
d15dpdm