Trwa ładowanie...

Znamy najlepsze warszawskie szpitale. Gdzie leczą najskuteczniej?

W skali kraju stołeczne placówki wypadają nie najlepiej.

Znamy najlepsze warszawskie szpitale. Gdzie leczą najskuteczniej?
d3fz3uf
d3fz3uf

Czy stołeczne placówki zdrowotne godne są polecenia? Sprawdzało to Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, które opublikowało ranking szpitali 2016.

To już 13. edycja rankingu "Bezpieczny Szpital". Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia udało się stworzyć listę 100 najlepszych szpitali w Polsce . W trakcie badań wzięto pod uwagę m.in. zarządzanie, posiadane certyfikaty, jakość opieki i usług medycznych oraz komfort pobytu pacjenta. Analizie poddano również skargi i inne zdarzenia.

Kto wygrał w stolicy? Na pierwszym miejscu jest Instytut Hematologii, który zajmuje również pierwsze miejsce w całej Polsce wśród szpitali monospecjalistycznych, czyli skupiających się na jednej dziedzinie.

Drugie miejsce w Warszawie zajął Szpital MSWiA , który w skali kraju jest dopiero 33. Na kolejnych miejscach są: szpital św. Zofii przy ul. Żelaznej, Szpital Praski i Szpital Wolski. Pozostałe warszawskie placówki nie zdobyły wystarczającej liczby punktów, aby wejść do "złotej setki" i znaleźć się w rankingu.

A jakie są Wasze doświadczenia ze stołecznymi szpitalami? Czy są placówki, które możecie polecić? A może wręcz przeciwnie i są takie, których warto unikać? Czekamy na Wasze opinie.

d3fz3uf

Źródło: CMJ.org/Wawalove

(Oprac: Mateusz Ostrzyżek)

d3fz3uf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fz3uf