Trwa ładowanie...

Znamy trasę Parady Równości

Wystartuje spod Sejmu RP

Znamy trasę Parady Równości
d2fnb4m
d2fnb4m

13 czerwca o godz. 15.00 spod Sejmu RP wyruszy tegoroczna Parada Równości. Ulicą Wiejską uczestnicy dojdą do pl. Trzech Krzyży, skąd ulicą Bracką dotrą do Alei Jerozolimskich. Później skierują się na ulicę Emilii Plater i Świętokrzyską, by dojść na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Przejdą również obok pl. Zamkowego i skierują się na ulicę Senatorską by dojść do placu Bankowego.

Parada Równości od 2001 roku maszeruje ulicami Warszawy. Niewielka początkowo manifestacja, stała się z czasem najważniejszym świętem wszystkich osób, dla których równość, różnorodność i wolność każdego człowieka są wartościami nadrzędnymi. Tegoroczny przemarsz wystartuje z hasłem „Równe prawa – wspólna sprawa”. Motto streszcza 12 postulatów, o których pisaliśmy już na WawaLove.pl - Parada Równości za miesiąc w Warszawie

Sam Festiwal Parady Równości 2015 wystartuje już 29 maja w klubokawiarni państwomiasto (ul. Gen. W. Andersa 29), gdzie o 18:00 rozpocznie się dyskusja na temat „Cudzoziemców w metropolii warszawskiej – segregacja czy sąsiedztwo?”. Swoje platformy podczas Parady Równości przygotowały m.in. Fundacja Batorego (specjalna platforma dla organizacji pozarządowych), Fundacja im. Izabeli Jarugi-Nowackiej, Fundacja Kocia Mama, Partia Zieloni i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Pierwsza, otwierająca platforma przygotowana została przez Komitet Organizacyjny Parady Równości. Wydarzenie uzyskało również wsparcie Komitetu Honorowego, w skład którego wchodzi kilkadziesiąt osób życia publicznego – politycy, dziennikarze i artyści.

d2fnb4m
d2fnb4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fnb4m