Trwa ładowanie...
d2wjbo6

Znamy wykonawcę nowej trasy tramwajowej na Nowodwory!

Torowisko powstanie w następnym roku, w styczniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy wykonawcę nowej trasy tramwajowej na Nowodwory!
d2wjbo6

7 czerwca podpisano umowę z firmami, które wybudują torowisko na odcinku od pętli Tarchomin Kościelny do ul. Strumykowej w Warszawie. Trasa powstanie za osiem miesięcy.

Przetarg na budowę przedłużenia trasy tramwajowej na Nowodwory, został ogłoszony w październiku, 2015 roku. Procedura wytypowania wykonawcy projektu trwała długo, ze względu na m.in. dużą liczbę zapytań ofertowych. Do przetargu stanęło siedem konsorcjów, a pośród nich wybrano firmy ZUE S.A. i Strabag, które zaproponowały 31 601 755,18 zł brutto za realizację projektu.

Ich zadaniem będzie budowa trasy tramwajowej o długości ok. 1,5 km w ciągu ul. Światowida, na odcinku Tarchomin Kościelny (wcześniej pętla Mehoffera) – ul. Strumykowa. Ponadto zostaną także wybudowane cztery perony przystankowe, zlokalizowane na skrzyżowaniach ulic Światowida z Ordonówny i Stefanika. Plan inwestycji pokrywa również zabezpieczenie infrastruktury podziemnej (sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, kabli elektroenergetycznych, itp.) oraz zmiany układu drogowego - przebudowę istniejących skrzyżowań, ciągów pieszych i rowerowych etc.

d2wjbo6

Kontrakt został podpisany przez Urząd Miasta, Zarząd Transportu Miejskiego i Tramwajów Warszawskich oraz prezesa zarządu ZUE S.A, Wojciecha Bartelskiego. Od tego momentu, ZUE S.A i Strabag ma osiem miesięcy na realizację inwestycji.

Budowa trasy tramwajowej jest częścią projektu „Budowa wybranych odcinków tras tramwajowych w Warszawie wraz z zakupem taboru”, zgłoszonego do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020.

Przeczytajcie też: Sąd oddalił kasację. Kara 12 lat więzienia za śmiertelne potrącenie dziecka ostateczna

d2wjbo6

Podziel się opinią

Share
d2wjbo6
d2wjbo6