Trwa ładowanie...

Zniszczono wystawę o Ryszardzie Kuklińskim

Do zniszczenia doszło 13 sierpnia o godzinie 2.35.

Zniszczono wystawę o Ryszardzie Kuklińskim
d21lhop
d21lhop

Nieznani sprawcy oblali farbą elementy wystawy poświęconej pułkownikowi Ryszardowi Kuklińskiemu. Do zdarzenia doszło w Ogrodzie Saskim, w nocy z piątku na sobotę, o czym na Facebooku poinformował Filip Frąckowiak, dyrektor Izby Pamięci Pułkownika Kuklińskiego oraz radny stolicy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

"Tak dziś w nocy potraktowali wandale wystawę o Płk. Ryszardzie Kuklińskim w Ogrodzie Saskim, na tyłach Grobu Nieznanego Żołnierza. Niestety nie złapani" - napisał na Facebooku Filip Frąckowiak, zamieszczając jednocześnie zdjęcia zniszczonej wystawy.

- Zostały oblane farbą niezmywalną. Ktoś grzebał również przy stojakach. Próbował je odkręcić. Musiał mieć ze sobą specjalny klucz, to nie mogła być przypadkowa osoba - powiedział w tvn warszawa Filip Frąckowiak.

"To nie było przypadkowe zniszczenie"

- Obawiam się, że data tego zniszczenia nie była przypadkowa. Jutro mamy święto Wojska Polskiego. Jedna ze śrub przy stojakach nie została do końca odkręcona, prawdopodobnie sprawcy zostali spłoszeni - dodał w tvn warszawa Frąckowiak. - Wcześniej wystosowałem prośbę do Ewy Gawor z biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego o objęcie tego miejsca ochroną. Wczoraj w nocy zadzwonili do mnie strażnicy miejscy i powiedzieli o zniszczeniach - dodał Filip Frąckowiak.

- Do zniszczenia doszło 13 sierpnia o godzinie 2.35. O sprawie policjantów poinformowali strażnicy miejscy. To oni pierwsi zauważyli zabrudzone dwie tablice. Policjanci szukają sprawcy lub sprawców uszkodzenia mienia - powiedziała Anna Kędzierzawska z Komendy Stołecznej Policji.

d21lhop

W poniedziałek rano tablice zostały wymienione na nowe.

Źródło: (tvnwarszawa/fb)

d21lhop
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21lhop