Trwa ładowanie...
Luiza Poreda
07-10-2013 15:42

Znowu nie będzie Święta Ulicy Ząbkowskiej

Skończyło się na trzech edycjach. Nie wiadomo, czy impreza jeszcze kiedyś się odbędzie

Znowu nie będzie Święta Ulicy Ząbkowskiej
d2f6tqj
d2f6tqj

Skromny budżet i problemy z wyłączeniem z ruchu kołowego na cały weekend ulicy Ząbkowskiej spowodowały, iż jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic Pragi musi znów czekać na lepsze czasy - czytamy na portalu www.twoja-praga.pl . Nie będzie wspaniałego, wielokulturowego święta, które przyciągnęło na Pragę tysiące mieszkańców stolicy.

To wielkie rozczarowanie dla właścicieli knajpek i restauracji, które znajdują się w pobliżu budowy II linii metra i ze względu na związane z tym utrudnienia, straciły nawet 90 procent swoich dochodów. Tak duża impreza była dla nich jedyną szansą na odkucie się.

W roku ubiegłym dla właścicieli lokali położonych przy ulicy brak organizacji święta był sporym zaskoczeniem i wielkim rozczarowaniem. W tym roku od początku było wiadomo, że są niewielkie szanse, aby się odbyć. Szczęśliwie Praga wciąż ma takie imprezy jak Noc Pragi, Praskie Lato czy Jarmark Floriański - jednak niezwykle barwnych, głośnych i imprezowych Dni Ulicy Ząbkowskiej nic nie zastąpi.

d2f6tqj

Ostatnia edycja Święta Ulicy Ząbkowskiej miała miejsce we wrześniu 2011 roku. Wtedy to na Ząbkowskiej oraz sąsiadującej z nią Brzeskiej można było m.in. potańczyć, posłuchać muzyki, czy zagrać w turnieju piłkarskim. Były degustacje egzotycznych potraw, jarmark produktów regionalnych, atrakcje dla dzieci, a także wydarzenia o charakterze wielokulturowym.

d2f6tqj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f6tqj