Trwa ładowanie...

Znowu nie będzie Święta Ulicy Ząbkowskiej

Skończyło się na trzech edycjach. Nie wiadomo, czy impreza jeszcze kiedyś się odbędzie

Share
Znowu nie będzie Święta Ulicy Ząbkowskiej
di811y5

Skromny budżet i problemy z wyłączeniem z ruchu kołowego na cały weekend ulicy Ząbkowskiej spowodowały, iż jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic Pragi musi znów czekać na lepsze czasy - czytamy na portalu www.twoja-praga.pl . Nie będzie wspaniałego, wielokulturowego święta, które przyciągnęło na Pragę tysiące mieszkańców stolicy.

To wielkie rozczarowanie dla właścicieli knajpek i restauracji, które znajdują się w pobliżu budowy II linii metra i ze względu na związane z tym utrudnienia, straciły nawet 90 procent swoich dochodów. Tak duża impreza była dla nich jedyną szansą na odkucie się.

di811y5

W roku ubiegłym dla właścicieli lokali położonych przy ulicy brak organizacji święta był sporym zaskoczeniem i wielkim rozczarowaniem. W tym roku od początku było wiadomo, że są niewielkie szanse, aby się odbyć. Szczęśliwie Praga wciąż ma takie imprezy jak Noc Pragi, Praskie Lato czy Jarmark Floriański - jednak niezwykle barwnych, głośnych i imprezowych Dni Ulicy Ząbkowskiej nic nie zastąpi.

Ostatnia edycja Święta Ulicy Ząbkowskiej miała miejsce we wrześniu 2011 roku. Wtedy to na Ząbkowskiej oraz sąsiadującej z nią Brzeskiej można było m.in. potańczyć, posłuchać muzyki, czy zagrać w turnieju piłkarskim. Były degustacje egzotycznych potraw, jarmark produktów regionalnych, atrakcje dla dzieci, a także wydarzenia o charakterze wielokulturowym.

di811y5

Podziel się opinią

Share
di811y5
di811y5